Ağustos ayı ile birlikte sıcaklıklar hızla artmaya devam ederken son iki günde nemin hızla yükselmesi herkesi bunaltmış durumda. Tüm yurtta etkili olan Afrika sıcaklıkları ile termometreler 40 dereceye kadar ulaştı. Vatandaşlar 'Hava sıcaklıkları daha da artacak mı?' sorularını araştırırken Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden son dakika uyarısı geldi. 500 metreye kadar düştü! Ünlü Meteoroloji Uzmanı Kerem Ökten, harita üzerinde tek tek uyardı. Bu gece yanmaya hazır olun!

METEOROLOJİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN SON DAKİKA UYARISI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, halen mevsim normalleri civarında seyreden hava sıcaklıklarının, bu hafta ortasından itibaren, yurdun iç ve kuzey kesimlerinde de artarak, gelecek hafta başına kadar Ege ve Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu’da mevsim normallerinin 2 ila 4 derece, diğer bölgelerimizde ise 4 ila 8 derece üzerine çıkması bekleniyor. Akdeniz Bölgesi’nin kıyı kesiminde yüksek nemle birlikte hissedilen sıcakların daha fazla olacağı tahmin ediliyor.

ÜNLÜ METEOROLOG UYARDI: BU GECEYE HAZIRLIKLI OLUN, 500 METEREYE KADAR DÜŞTÜ!

Sosyal medya paylaşımları ile milyonlarca kişi tarafından yakından takip edilen ünlü Meteoroloji Uzmanı Kerem Ökten, yeni bir son dakika uyarısında bulundu. Bu gece nemin oldukça artacağını belirten Ökten paylaşımında, "Nemli, ıslak bir gece bizi bekliyor. İstanbul'da bu gece, skew-t diyagramında görüldüğü üzere, iki çizgi (Yeşil ve Kırmızı) 950 hpa'da birleşiyor. Yani 500 metre üstümüzden nem bulutları geçecek." uyarısında bulundu.

Yozgat'ta Şiddetli Yağış: Yollar Göle Döndü, Araçlar Mahsur Kaldı! Yozgat'ta Şiddetli Yağış: Yollar Göle Döndü, Araçlar Mahsur Kaldı!

b67.jpg

5 GÜNLÜK HARİTALI HAVA DURUMU TAHMİNİ

4 AĞUSTOS 2023 CUMA GÜNÜ

h1.png

5 AĞUSTOS 2023 CUMARTESİ GÜNÜ

h2.png

6 AĞUSTOS 2023 PAZAR GÜNÜ

h3.png

7 AĞUSTOS 2023 PAZARTESİ GÜNÜ

h4.png

8 AĞUSTOS 2023 SALI GÜNÜ

h5.png