Turhan Şahin
turhansahin@hotmail.com

İz Bırakan İnegöllüler

10 Mayıs 2020 / Pazar 17:41:43 | YAZARLAR | Turhan Şahin

DOÇ.DR.ÖMER ERHUN KUNDAKÇIOĞLU: İnegöl 27.04.1981 doğumludur. İlkokulu Gazipaşa İlkokulu’nda okudu.  Ortaokul ve liseyi İnegöl  Turgutalp Anadolu Lisesi’nde okudu. Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği 2002 yılı mezunudur. Yüksek Lisans Eğitimini Sabancı Üniversitesi’nde 2004 yılında tamamladı. Endüstri ve Sistemleri Mühendisliği alanında doktorasını Unıversıty of Florida’dan 2009 yılında aldı. Aynı üniversite’de aynı dönem içerisinde Bilgisayar ve Enformasyon Bilimi ve Mühendisliği alanında Yan Dal yaptı. Eylül 2009- Ağustos 2013 tarihleri arasında Unıversty of Houston’daki Cullon College of Engıneerıng Endüstri Mühendisliği Bölümünde Yardımcı Doçent olarak görev yaptı. Eylül 2013’te Özyeğin Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümüne katıldı. Araştırma konuları kombınatoryel optımızasyon, belirsizlik durumunda karar verme, sağlık çözümlemelerinde ve sürdürülebilir enerji sistemlerinde büyük ölçekli optimizasyon ve veri madenciliği uygulamalarıdır. Haziran 2015’te Doçent olmuştur.  2008 yılında Healthcare information and Management Systems Society Foundation’ın verdiği Florida Chapter Scholarship ödülünü kazanmıştır. Journal of Biomedical Data Mining. Ve Optimization Letters dergilerinin editörlerindendir. Yurtiçi ve Yurtdışında birçok ARGE danışmanlık projesi yürütmektedir.

 

MEHMET KURŞUNOĞLU: Gazete İşletmecisi, 1952 yılı İnegöl doğumludur. İnegöl Dündar İlkokulu ve İnegöl Ortaokulu mezunudur. Dursun Cinkarataş’ın yanında matbaada çalışarak matbaacılığı ve gazeteciliği öğrendi. 1977 yılına kadar burada çalıştı. Bu tarihten itibaren kendi matbaasını kurdu. 25 Ağustos 1977 tarihinde “İnegöl’ün Sesi” gazetesinin ilk sayısını yayınlayarak basın hayatına girmiş oldu. 10 Eylül 1980 tarihine kadar haftalık olarak bu gazeteyi çıkardı. Bu tarihten sonra gazeteciliği bıraktı bir süre de matbaacılığa devam etti. Hürriyet Haber Ajansı muhabirliği, Güneş Gazetesi İnegöl Temsilciliği ve Bursa gazetelerinin birçoğunun muhabirliğini yaptı. Sosyal hayatın içinde de yer almaya çalışan Mehmet Kurşunoğlu 1983 yılında İnegöl ANAP Kurucu İlçe Yönetim Kurulu Üyesidir. Sonraki dönemlerde de çeşitli görevler almıştır. 1980’li yıllarda faaliyet gösteren Gayri Federe Süleymaniye Spor Kulübünde de başkanlık ve yöneticilik görevi üstlenmiştir.

 

TUĞÇE KURŞUNOĞLU: Sinema, televizyon oyuncusu, 1992 Bursa doğumludur. İlk ve ortaokul eğitimini İnegöl’de yaptı. Yükseköğrenimini reklamcılık üzerine aldı. Küçük yaşlardan itibaren oyuncu olma isteği vardı. Best of Bursa Güzellik Yarışmasına 16 yaşında katıldı ve birinci oldu, Lise eğitimi sonrası Miss Kemer İnternational yarışmasında da birinci oldu. Miss Turkey Güzellik Yarışmasında da İlk 10’a girdi. Oyunculuk ve diksiyon dersleri alan oyuncumuz ilk olarak Muhteşem Yüzyıl dizisinde oynadı. Oynadığı diziler ve filmler: Kocamın Ailesi, İşler Güçler, Kalbim Seni seçti, Leyla İle Mecnun, Ayrılsak da Beraberiz, Umutsuz Ev Kadınları, Yeter Her Şey Yolunda Merkez, Biz Size Döneriz’dir.

Kaynakça : songuncel-blogspot.com.tr/2014/10/kocamin-ailesi-ipek-tugce-kursunoglu.html

 

 

KAYNAK:1299’DAN GÜNÜMÜZE 1299 İNEGÖLLÜ-TURHAN ŞAHİN

Tüm Yorumları Göster (0)