Ersoy İşitmez
muhabirersoy@gmail.com

HAFTANIN ÖZETİ

27 Ekim 2017 / Cuma 19:25:35 | YAZARLAR | Ersoy İşitmez

Ekim ayını bitiriyoruz. Geride kalan haftanın gündemi Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin istifa etmesi oldu. Altepe’nin yanı sıra İnegöl gündemi de geride kalan haftalara bakıldığında yoğun geçti diyebilirim.

 

ALTEPE İSTİFA ETTİ

 

Yazıma Altepe’nin istifasına değinerek başlıyorum. Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından istifası istenen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, istifa etti. İstifasını açıklayan Altepe, “Partimiz ve liderimizle ters düşmeyeceğiz. Bize yakışanı yapacağız” dedi.

 

Başkan Altepe'nin istifasının ardından yeni başkanın nasıl seçileceği merak konusu oldu. Meclis'te yapılacak belediye başkanlığı seçiminde adaylar için birinci ve ikinci tur için üçte iki çoğunluk aranacak. İlk iki turda başkanın seçilememesi halindeyse, üçüncü turda salt çoğunluk aranacak.

 

Bursa Büyükşehir Meclisinde çoğunluk AK Partili üyelerde olduğu için yeni belediye başkanı da AK Partili olacak. Yeni belediye başkanının kim olacağı konusunda son sözü ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan söyleyecek. Bursa Milletvekili olan Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu'nun işaret edeceği isim de, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kararında etkili olacak.

 

OKUL BAHÇESİNDE İÇKİ ALEMİ

 

Orhaniye Mahallesi'nde bulunan 100. Yıl İlkokulunun bahçesine giren şahıslar, bir müddet burada alkol aldılar. Daha sonra alkolün etkisiyle şahıslar, bahçe lambasını söküp, çeşmeyi ateşe verdiler.

 

ÇEŞME SUYU İÇECEĞİZ

 

Hocaköy İçme Suyu Barajının yapımı, aralıksız bir şekilde sürüyor. 2020 yılı içerisinde tamamlanarak hizmete açılması planlan Bursa’nın en büyük barajı, İnegöl’ün yıllık 28,38 milyon metreküp içme ve kullanma suyu temin edilecek.

 

İnegöllülerin yılın 12 ayında kaynak suyu kullanmasını sağlayacak Hocaköy İçme Suyu Barajı, temelden 100 metre yüksekliğe sahip olarak kil çekirdekli kaya dolgu tipinde inşa ediliyor.  

 

SAHTE ALTIN OPERASYONU

 

Kuyumcuya sahte altın sattıkları iddia edilen 3’ü bayan 5 kişi, nefes kesen kovalamaca sonucunda yakalandı. Kaza yapan şüphelilerin, aracından bir çanta dolusu altın çıktı. Adliyeye sevk edilen şüphelilerden 3’ü, tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 

FATURA BORCU 24 BİN TL

 

Bursa Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresinin (BUSKİ) İnegöl’de bir vatandaşa gönderdiği 13 bin TL’lik su faturasını görenler büyük şaşkınlık yaşıyor. Faturada bir yanlış olmadığını belirten BUSKİ yetkileri, suyun kullanıldığını söyledi. Çalmadık kapı, gitmedik yer bırakmayan vatandaşın faturasına, hiçbir şey yapılmadı. Aradan geçen 2 yılda borç 24 bin 177 TL’ye çıkarken, BUSKİ borca karşılık vatandaşı icraya verdi.

 

SANAYİDE GÖÇÜK FACİASI

 

Küçük Sanayi Sitesi Ağaç İşleri Bölümünde yürütülen kazı çalışmaları sırasında, oluşan göçüğün altında kalan işçi, hayatını kaybetti.

 

 

Tüm Yorumları Göster (0)