Ersoy İşitmez
muhabirersoy@gmail.com

HAFTANIN ÖZETİ

20 Ekim 2017 / Cuma 18:38:51 | YAZARLAR | Ersoy İşitmez

Bir haftayı daha geride bıraktık. Geride kalan hafta İnegöllü mobilyacılar için yoğun ve tempolu geçti. Üzücü olayların yaşandığı haftada meydana gelen 2 ayrı kazada iki kişi hayatını kaybederken, mobilya sanayisinde meydana gelen yangında bir işyeri küle döndü.

 

SANAYİ’DE YANGIN

Kalender Caddesi üzerinde faaliyet gösteren, mobilya malzemesi satılan işyerinde, çıkan yangın korkuttu. Yangında işyeri tamamen yanarak kül oldu.

 

DÜĞÜN DÖNÜŞÜ KAZA

Tokat’taki bir yakınlarının düğününe katıldıktan sonra Bursa’ya dönen Yörüksoy ailesinin bulunduğu otomobil, Ümitalan mevkisinde önünde seyreden TIR’a arkadan çarptı. Kazada araç sürücüsü hayatını kaybederken; 3’ü çocuk 5 kişi yaralandı.

 

MODEF EXPO AÇILDI

‘Bir fuardan daha fazlası’ sloganıyla, Modef Fuarcılık tarafından bu yıl 38’ncisi düzenlenen MODEF EXPO Fuarı, kapılarını ziyaretçilerine açtı. 27 bin 100 metrekare kapalı ve portatif alanda 180 firmanın katılımıyla organize edilen fuar, 22 Ekim tarihine kadar açık kalacak.

 

EV FİYATLARI UÇTU

Yılda 4 bine yakın konutun satıldığı İnegöl’de, son 4 yıl içerisinde satılık konutların metrekare fiyatları %69, konutların satış fiyatı ile kiralık fiyatı %82 arttı. İlçemizdeki konutların satış fiyatı ortalama 229 bin TL olurken; kiralar da bin 135 TL. 13 ilçe arasında İnegöl, satılık konut fiyatı ile 8’nci sırada, kiralık fiyatla 4’ncü sırada, konutların metrekare fiyatlarında 7’nci sırada yer aldı.

 

Nüfusu 20 binin altında olan Keles, Orhaneli, Büyükorhan ve Harmancık ilçelerinin dışındaki 13 ilçe arasında, Mudanya’da konut satış fiyatı 435 bin TL, İznik’te, 365 bin TL, Nilüfer’de 317 bin TL, Osmangazi’de 268 bin TL, Yıldırım’da 253 bin TL, Kestel’de 245 bin TL, Gürsu’da 235 bin TL, nüfusu itibariyle Bursa’nın 4. büyük ilçesi olan İnegöl’de ise 229 bin TL.

 

MUHTARLAR GÜNLERİNİ KUTLADI

Geçtiğimiz yıl Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla ilk kez kutlanan 19 Ekim Muhtarlar Günü, bu yıl ikinci kez kutlandı. Kutlamalar kapsamında Atatürk Anıtında tören düzenlendi.

 

BÜTÇE 185 MİLYON TL

Belediye meclisi, İnegöl Belediyesi’nin 2018 yılı tahmini bütçesini belirlemek için olağan üstü toplandı. Geçen yıl 159 milyon TL olan tahmini bütçe %16 arttırılarak 2018 yılı için 185 milyon TL olması oy çokluğuyla kabul edildi.

Tüm Yorumları Göster (0)