Ersoy İşitmez
muhabirersoy@gmail.com

HAFTANIN ÖZETİ

02 Haziran 2017 / Cuma 18:32:32 | YAZARLAR | Ersoy İşitmez

Bir haftayı daha geride bıraktık. Ramazan ayının başladığı hafta, İnegölspor tarihine kara leke olarak geçti.

 

Hafta içerisinde, takımın başına 3. kez Teknik Direktör Taşkın Güngör getirildi. Güngör ile sözleşme imzalayan yeni yönetim şok bir kararla hocanın sözleşmesini 12 saat sonra fesih ederek, gönderdi.

 

Türkiye’nin gündemine oturan kararın ardından 5 gün önce seçilen yeni yönetim de istifa ederek, kongre kararı aldı. Skandallar zinciri İnegölspor tarihine kara bir leke olarak geçti. Şimdi, bekleyip göreceğiz. İnşallah İnegölspor’a zarar gelecek gelişmeler yaşanmaz…

 

TAYLAND’DA İNEGÖL SOFRASI

 

İHH İnegöl, bu Ramazan ayında iftar sofralarını Afrika ve Asya’da kuracak. İlk iftar, Tayland-Patani’de düzenlenirken; iftar organizasyonları için hayırsever İnegöl halkından destek bekleniyor. Bir iftar bedeli ise 10 TL.

 

ZİYARET TÜM GÜN OLDU

 

İnegöl Devlet Hastanesi, Ramazan ayı dolayısıyla bazı düzenlemeler yaptı.  Daha önce öğlen 12.00-13.00, akşam ise 19.00-20.00 saatleri arasında yapılan hasta ziyaretleri, hastane yönetimi tarafından yapılan düzenleme sonrası, Ramazan ayı boyunca sabah 11.00, akşam 23.00 saatleri arasında yapılabilecek.

 

MOBİLYANIN YILDIZLARI

 

İMOS tarafından, bu yıl 3’üncüsü düzenlenen İnegöl Mobilyası Yıldızları ödül töreni, önceki akşam gerçekleştirildi. Törende en fazla ihracat yapan firmalar ile ihracatını en fazla arttıran firmalara ödülleri verildi.

 

YERLİ OTOMOBİLİ İNEGÖL ÜRETSİN

 

İnegöl Ticaret ve Sanayi Odası (İTSO), yerli otomobilin üretim yeri için İnegöl'ü adres gösterdi. İTSO kapsamlı bir raporla TOBB'a başvuru yapmaya hazırlanıyor. Yerli otomobil fabrikası için Yenişehir yolu üzerindeki Mobilya İhtisas OSB'nin yanında 2 bin 500 dönümlük arazi düşünülüyor.

 

BAYANLAR ÇİFTÇİ OLUYOR

 

‘Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Programı’ kapsamında hibe almaya hak kazanan projeler belli oldu. İnegöl’den bu yıl 19 çiftçiye 570 bin TL hibe verileceği bildirilirken, proje desteği sağlanacak genç çiftçilerden 13’ünün, bayan olması dikkat çekti. Projesi uygun bulunan genç çiftçilere proje başına 30 bin TL hibe desteği sağlanacak.

 

2 ÖĞRENCİ GÖLETTE BOĞULDU

 

Haftanın son gününde üzücü bir olay yaşandı. Boğazköy barajı kenarında bulunan gölete serinlemek için giren 3 öğrenciden 2’si suda boğularak can verdi.

 

Abdülhamit Han Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi Bünyamin Güzeltaş ile Hacı Sevim Yıldız-3 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 10. sınıf öğrencisi Metin Şener’in cenazeleri, Bursa Adli Tıp Kurumundaki otopsi işlemlerinin ardından Huzur Mahallesi’nde defnedildi.

 

Abdülhamit Han Ortaokulu’nda eğitim gören Bünyamin Güzeltaş’ın sınıfında da hüzün hakim. Güzeltaş’ın oturduğu sıraya mezuniyetinde çekilen resimler konuldu.

 

Mezun olmasına 7 gün kala hayatını kaybeden Güzeltaş’ın TEOG sınavında başarılı olduğu ve Anadolu Lisesi türünde bir okulu kazanacak puana sahip olduğu bildirildi.

 

Haftaya görüşmek dileğiyle hayırlı hafta sonları… 

 

 

Tüm Yorumları Göster (0)