Ersoy İşitmez
muhabirersoy@gmail.com

HAFTANIN ÖZETİ

12 Mayıs 2017 / Cuma 18:29:35 | YAZARLAR | Ersoy İşitmez

Bir haftayı daha geride bıraktık. Bu haftanın gündemi diğer haftalara nazaran sakin ve sessizdi.

 

10 BİN ADIMDA TÜRKİYE

 

Haftada öne çıkanlar arasında İnegöl Devlet Hastanesi’nin hazırladığı proje kendine yer buldu. 

 

Türkiye’de ilk olan ‘10 bin adımda 7 bölgeyle Türkiye’yi geziyoruz’ projesini hayata geçiren Devlet Hastanesi, hastane koridorları illerin resimleriyle donatarak, hastaneye gelen vatandaşlara 10 bin adımla Türkiye’yi gezme fırsatını sunuyor.

 

Hastane yöneticisi Dr. Hayrettin Göçmen, Hastaneyi 7 bölgeye ayırıp yataklı servis ile polikliniklere bölge isimlerini verdiklerini belirterek, vatandaşların hastaneden sağlık hizmeti alırken, koridordaki resimlerle Türkiye’yi gezebileceğini söyledi.

 

ERTUĞRULGAZİ CADDESİ ESNAFI SIKINTILI

 

Hafta içerisinde Ertuğrulgazi Caddesi esnafı, Avarlar Kavşağındaki çalışmaların bitmemesinden dolayı yaşadıkları sıkıntıları basın açıklamasıyla dile getirdi.

 

Mobilya Sanayicileri Derneği Başkanı Yavuz Uğurdağ’ın da katıldığı açıklamada, esnaf Bursa ve Ankara istikametinden gelen müşterilerin caddeyi bulmakta büyük sıkıntı yaşadığını aktardı.

 

KURŞUNLU ÇİLEĞİ SOFRALARDA

 

Türkiye’nin, önemli organik çilek üretim merkezi olan Kurşunlu Mahallesi’nde, bu yılki çilek hasadı başladı.

 

7 ay sürecek hasat başlarken, mahalle sakinlerinin geçim kapısı olan çilek, çoğunluğu kadınlardan oluşan onlarca kişinin el emeğinin ardından sofralara ulaşıyor.

 

Kurşunlu Mahallesi, kalite olarak Türkiye’de en güzel çileğin yetiştiği yer olarak dikkat çekiyor. Çilek üreticisine bol ve bereketli hasat dönemi diliyorum.

 

Haftaya görüşmek dileğiyle hayırlı hafta sonları… 

 

 

Tüm Yorumları Göster (0)