Ersoy İşitmez
muhabirersoy@gmail.com

HAFTANIN ÖZETİ

05 Mayıs 2017 / Cuma 18:08:48 | YAZARLAR | Ersoy İşitmez

Bir haftayı daha geride bıraktık. Geride kalan haftayla birlikte yeni bir aya Mayıs ayına girdik. Bu hafta diğer haftalara nazaran sakin ve sessiz geçti diyebilirim.

 

ŞAMPİYON KURTULUŞSPOR

Geride bıraktığımız haftaya Kurtuluşspor damgasını vurdu. Yenişehir Belediyespor’u 4-0 yenen Sarı Kırmızılı temsilcimiz, Bölgesel Amatör Lig’e başarısı gösterdi. Tarihinde ilk kez BAL’a çıkan temsilcimizi tebrik ediyorum.

 

EKMEĞE ZAM

İnegöl Fırıncılar Odası artan maliyetlerini belirterek İnegöl’de ekmeğe %25 zam yapmak için teklifte bulunmuştu. İTSO Meclisi’nde kabul edilen ekmek zammı, hafta içerisinde uygulanmaya başlandı.

 

YENİ İHRAÇ DALGASI

Bu zammın yanında haftaya yeni ihraç dalgasıyla başladık. Olağanüstü hal kapsamında yayınlanan 2 KHK ile Türkiye genelinde yaklaşık 4 bin kişi, İnegöl’de ise 5 memur meslekten ihraç edildi.

 

731 kamu personeli ise göreve iade edilirken, İnegöl Devlet Hastanesi’nde görev yapan Uzman Tabip Dr. Doğan Alpay göreve iade edilenler arasında yer aldı.

 

BAŞKAN AKTAŞ’IN 13. YILI

Haftanın değerlendirmesini yaptığım köşe yazımda, Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın 13. yıl değerlendirme toplantısına yer vermek istiyorum.

 

‘İnegöl iyi gidiyor’ sloganıyla düzenlenen programa gazetemiz adına Yazı İşleri Müdürümüz Cem Taşkıner katıldı. Konuşmasını Necip Fazıl Kısakürek’in “Anneciğim” şiirini okuyarak başlayan Aktaş, hayata geçirilen projeleri kalem kalem sıraladı.

 

CEM TAŞKINER’İN SORUSU

Benim düşüncem toplantıya Yazı İşleri Müdürümüz Cem Taşkıner’in Büyükşehir ve Başkan Recep Altepe hakkındaki söylemleri ile çıkışı damga vurdu. Salonda duş etkisi yapan konuşma, belki de İnegöl’ün Büyükşehir’den çektiği çilenin özetiydi.

 

Umarım mesaj yerine ulaşmıştır. Toplantıda bahsedildiği gibi her şey güllük gülistanlık değil…

 

DEREYE DÜŞEN ÇOCUK

Haftanın son gününde Cerrah Mahallesi’nde meydana gelen olayda, ailesiyle birlikte piknik yaparken dengesini kaybeden 6 yaşındaki Suriyeli çocuk, dereye düştü.

 

Küçük çocuğun dereye düştüğünü gören Murat Zeybek çocuğun arkasından dereye atladı. Küçük çocuğu kurtaran Zeybek, derede boğulma tehlikesi atlattı.

 

Vatandaşların yardımıyla sudan çıkarılan Zeybek ile küçük çocuğun hastanesinde tedavileri sürüyor.

 

Haftaya görüşmek dileğiyle hayırlı hafta sonları… 

 

 

Tüm Yorumları Göster (0)