Ersoy İşitmez
muhabirersoy@gmail.com

HAFTANIN ÖZETİ

28 Nisan 2017 / Cuma 18:14:15 | YAZARLAR | Ersoy İşitmez


Bir haftayı daha geride bıraktık. Geride kalan haftayla birlikte Nisan ayının sonlarına geldik. 

Hafta, İnegöl için hareketli geçti diyebilirim. 2 üzücü olayın yaşandığı hafta içerisinde ekmeğe zam yapıldı. Bunun yanı sıra emniyette binlerce polis açığa alındı. 

EKMEĞE ZAM YAPILDI

Haftanın değerlendirmesine, ekmeğe yapılan zamla başlıyorum. İnegöl Fırıncılar Odası’nın İnegöl’de 1 TL olan ekmeğe %25 zam isteği İTSO meclisinde görüşüldü. İTSO’da karar kabul edilerek; ekmeğe, 25 kuruş zam yapıldı. İnegöl’de ekmeğe en sonra 2 sene önce Nisan ayında %33 zam yapılmış, 0,75 TL olan ekmek 1 TL olmuştu.

AKTAŞ’IN ANNE ACISI 

Belediye Başkanı Alinur Aktaş, hafta içerisinde annesi Meryem Aktaş’ı kaybetti. Uzun süredir kanser tedavisi gören 86 yaşındaki Aktaş, gözyaşları arasında toprağa verildi. Annesine karşı son görevini yerine getiren Belediye Başkanı Alinur Aktaş, annesinin cenaze namazını kıldırdı. 

EŞİNİ EBEDİYETE UĞURLADI

Üzücü bir ölüm haberi de eğitim camiasından geldi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Fatih Bilican'ın eşi Gülender Bilican, hayatını kaybetti. Merhumenin cenazesi, Hacı Yusuf Şahin Camisinde ikindi namazı sonrası kılınan cenaze namazı sonrası Hastane Mezarlığına defnedildi. 

20 POLİS AÇIĞA ALINDI
Haftanın en önemli konusu, FETÖ ile bağlantılı olduğu gerekçesi ile 9 bin 103 polisin açığa alınması oldu. 

Emniyet Genel Müdürlüğü, milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ/PDY) ile iltisakı veya irtibatı olduğu gerekçesiyle 9 bin 103 emniyet teşkilatı mensubunun görevden uzaklaştırdı. Açığa alınanlar arasında İnegöl emniyetinden 2’si komiser 20 polis bulunuyor.

3 AYDA 1076 KONUT SATILDI

Kiralık ev sıkıntısının büyük ölçüde yaşandığı İnegöl’de, 2017 yılının ilk 3 ayında toplam 1076 konut satıldı. Konut satışı en fazla Mart ayında olurken, bu ayda 432 konut satıldı. Bunun yanında 313 konut Ocak ayında, 331 konut ise Şubat ayında satıldı. 

Haftaya görüşmek dileğiyle hayırlı hafta sonları…  

 

Tüm Yorumları Göster (0)