Cem Taşkıner
cemtaskiner@hotmail.com

Bu Futbol Yetmez

10 Eylül 2019 / Salı 18:25:46 | YAZARLAR | Cem Taşkıner

İnegölspor’u Çorumspor maçında ilk kez izleme olanağımız oldu. Kırklareli deplasmanında özellikle 2.yarıda skoru korumaya yönelik oyun oynadığını ve istediğini aldığını maçı izleyenlerden öğrenmiştik.

 

İlk maçta deplasmanda 1 puanla bir manada iyi bir başlangıç yapan İnegölspor için Çorum maçı oldukça önemliydi.

 

Yeni kurulan takımlar ilk dönemleri kazasız belasız atlatırlarsa; ileride daha da rahat ederler. O bakımdan bu maç önemliydi.

 

Çorum maçının ilk yarısı iki takım açısından da felaketti. Bizim ne işimiz var bu maçta dedirtti.

 

Kaleye ilk kez giden Çorum, 30 metreden vuruşu sektiren kaleci Şener’in hatasını değerlendirip golü buldu.

 

İlk yarının sonuna kadar ruhsuz maç devam etti. Devre arasında sanırım İsmail Güldüren’den iyi bir fırça yiyen oyuncular, kazanmaları gerektiğini hatırladılar.

 

2.yarıda daha istekli, kazanmaya yönelik oynayan bir ekip izledik. Oyunu rakip alana yıktık, direkten dönen çizgiden çıkan toplarla şanssızlık yaşadığımız kesin.

 

Rakip savunmayı tek zorlayan oyuncumuz Cengiz’in rakibe attırdığı golle beraberliği yakaladık. Futbolda kader anlarından birini de golden 3 dakika sonra yaşadık.

 

Çizgiden çıkan top gol olsaydı muhtemelen ne son dakika pozisyonu ne kalecinin hatalarını konuşuyor olacaktık.

 

Rakip kalede gol ararken; savunmanın dağınıklığı ile yine kalemizde golü gördük. Çorum takımı maç boyunca 3 yada 4 kez geldi. 2 gol attı birinde de net fırsat kaçırdı. Bu kadar az pozisyon verip kaybedersen bir şeyleri sorgulamalısın.

 

Son dakika pozisyonu ise tam bir derslik. Hakem seminerlerinde göstermelik bir pozisyon. Futbolda gol her şeyden önemli. Kırmızıdan da penaltıdan da her şeyden.

 

Topu içeriden eliyle çıkarmışsa onu cezalandırmak için penaltı verilmez. Golü verirsin önce. Bunu bir hakeme anlatmak da en acısı. Orta hakem de çizgi hakemi de bu kadar saçmalayamazdı aynı anda.

 

Evet 90+6’da penaltı yakaladıysan da atacaksın. Bu kadar kötü de penaltı atılmaz. 55 numara ile 80 numara zaten bizi kanser ettiler sağ olsunlar.

 

Velhasıl her ne kadar 2.yarı daha derli toplu olsak da bu oyun Sancaktepe maçında da bize büyük sıkıntı yaşatır.

 

Takım daha hareketli olmalı. Orta alanda aldığı her topu geriye atan 80 numaralı Ali Kemal ile hareketsiz forvet nasıl olunur dersi veren 55 numaralı Muharrem Ozan ile çok saç baş yolarız.

 

Sancaktepe maçından çok da umutlu olmasam da inşallah sürprizi yapar, 3 puanla tanışırız.

 

 

 

 

Tüm Yorumları Göster (0)
NÖBETÇİ ECZANE
Nöbet Saati: 18:00-01:00
GÜVEN
Telefon:
Nöbet Saati: 18:00-08:30
SU YOLU
Telefon:
Nöbet Saati: 18:00-01:00
Telefon: