Abdülvasih Duran

ALLAH VAR GAM YOK

25 Nisan 2018 / Çarşamba 16:09:58 | YAZARLAR | Abdülvasih Duran

Geceye denk gelen uzun yolculuklar yapmışsınız sanırım. Hani, gecenin en karanlık vaktinde otobüs de uyanıyorsunuz. Bakıyorsunuz ki araba ıssız bir dağ yolunda ilerliyor. Ne bir ışık var, ne de bir yerleşim yeri. Bir an ürperiyorsunuz bu karanlık ve dağ başından. Ancak biraz sonra gözünüz otobüsünüzün şoförüne takılıyor. Bakıyorsunuz ki uyanık, tecrübeli ve kendinden emin olarak arabaya hakim bir şekilde yol alıyor. Az önce hissettiğiniz korkular artık gitmiştir. Önce Allah’a sonra da  işine hakim olan şoförünüze güvenerek tekrar  gözlerinizi kapatarak emin bir şekilde uykuya dalıyorsunuz.

           Aradan saatler geçtikten sonra yapılan anonsla uyanıyor ve bakıyorsunuz ki gitmek istediğiniz yere sağ salim olarak gelmişsiniz. Allah’a şükrediyorsunuz sonrada işinin ehli olan kaptanınıza teşekkür ediyorsunuz.

          İçinde bulunduğumuz günler tıpkı tasvir etmeye çalıştığım gibi zor günlerden geçiyoruz. Ülkemize  yedi düvel musallat olmuş el altından bizi yıkmaya ve bölmeye çalışmaktadırlar.

           Fakat sizlerde fark etmişsiniz halkımız da öylesine bir karamsarlık ve korku yok.Çünkü önce Allah  sonra da devletimizin başında bulunan tecrübeli ve kendinden emin idarecilerimiz var.Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere tüm halkımız emin ellerde olduğundan hiç şüphe duymuyor.

          Halkımız Cumhurbaşkanımıza o kadar alıştı ki bir gün sesini duymasak hemen özlüyoruz. Acaba yarın ne konuşacak diye bir gün öncesinden merak ediyoruz.O konuştukça içimize serinlik geliyor yedi düvelin oyunlarına rağmen karamsarlık duymuyoruz.

          Dünya ülkeleri lider sıkıntısı çekerken Yüce Rabbimiz ülkemize işini bilen samimi ve cesur bir lider nasip etti.Bu lider yıllardır ülkemizi sömürmeye çalışan dış güçlere karşı dik durdu ve Allah’ın izniyle onların planlarını birer birer bozmaktadır.

Ülkemizin başına yıllardır bela olan PKK ,DAEŞ ve Fetö  gibi terör örgütlerinin bu milletle hiçbir alakalarının olmadığını elhamdulillah herkes anladı.Bu gelişme ülkemiz için en önemli aşama. Artık doksanlı yıllarda olduğu gibi başbakanlarımız ABD başkanlarının önünde oval ofiste el pençe durmuyorlar.Artık kendilerine süper denilen ülkelerin  bakanları Türkiye’ye geldiklerinde en aşağı derecede bir protokol ile karşılanmaktadırlar.Yabancı bakanları telefonda bekletmek ve telefonu yüzlerine  kapatma sırası artık bize geçmiştir.

 Bir zamanlar en düşük derecedeki bir yabancı parlamenterin önünde ezilirken artık o bakanları bekletmek sırası bizlere geçmiştir.Bütün dünyanın eleştirmekten korktuğu süper beşlilere karşı “Dünya beşten büyüktür” diyebilme cesareti artık bize geçmiştir. Bir zamanlar yabancı ekonomi derecelendirme kurumları puanımızı düşürürken piyasalar alt üst olur kendimize gelemezdik.Artık onlar düşük puan verirken “Sizde kim oluyorsunuz sizi tanımıyoruz” diyecek seviyedeyiz.

Bir zamanlar AB bakanlarından herhangi biri “Sizi aramıza almayabiliriz” dediklerinde ödümüz koparken şimdi “Sen kim oluyorsun yıkıl karşımdan” diyebiliyoruz. Bir zamanlar  Bush ne der, Markel  ne der ,Hans ne der diye paniklenirken şimdi “Bizim için önemli olan  Allah ne der”  diyecek duruma geldik.Bütün bunların hepsinin temelinde şahsiyetli ve kişilikli insanların başımızda bulunmasındandıEtrafıma bakıyorum.Kimse karamsar değildir.Allah’ın izniyle çocuklarımızın geleceği daha parlaktır.Aydınlık günler her zamankinden daha çok yakındır.

UNUTMAYIN:Otobüsünüz, gece karanlığında ıssız bir yerden geçiyorsa  şöyle bir başınızı  kaldırın bakın.Kaptan koltuğunda tecrübeli,uyanık ve işini iyi bilen bir şoförünüz varsa  hiç endişe etmeyin.Biraz sonra güneş doğacak ve  otobüsünüz sizi isteğiniz yere emin bir şekilde  ulaştıracaktır.

 Elhamdulillah.Allah var gam yok.

 

                                                                                     Abdulvasih DURAN

Tüm Yorumları Göster (0)