Bayburt'ta düzenlenen Jandarma Genel Komutanlığının 185'inci kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında, göz alıcı bir zeybek gösterisi izleyicilerden büyük beğeni topladı. İl Jandarma Komutanlığı tarafından organize edilen bu özel program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Orgeneral Arif Çetin'in kutlama mesajının okunmasıyla devam eden programda, Teğmen Onur Öksüz, Jandarma Komutanlığının tarihçesi hakkında bilgiler verdi. Etkinlik, Jandarma Asayiş Komando Bölük Komutanlığı tarafından sergilenen etkileyici zeybek dansıyla zirveye ulaştı. Havadan çekilen görüntülerle de desteklenen bu performans, komandoların uyum içinde sergiledikleri gösteriyle alkışları topladı.

Mayın arama köpeği Özne'nin yeteneklerini sergilediği gösteri ise özellikle çocuklar başta olmak üzere il protokol üyeleri tarafından yoğun ilgi ve beğeni ile karşılandı. İl Jandarma Komutanı Albay Dr. Talha Övet, yaptığı konuşmada Jandarma Teşkilatının kuruluş yıl dönümünü kutlayarak, teşkilat mensupları ve ailelerine sağlık ve mutluluklar diledi.

Vali Eldivan da, Jandarma Teşkilatının halk tarafından her zaman yüksek takdirle karşılandığını belirtti ve tüm Jandarma personelinin Kurban Bayramını tebrik etti. Program, Jandarma personellerinin sunduğu canlı müzik dinletisi ile sona erdi ve katılımcılar gönüllerince eğlendi.

Kaynak: İHA