İstanbul'daki toplu taşıma kullanıcıları için müjdeli haber, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden (İBB) geldi. Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) Ekim ayı toplantısında, 1 Kasım'dan itibaren kredi ve banka kartlarıyla yapılan toplu taşıma ödemelerinde %33,33 indirim yapılması kararı alındı. Bu karar, İstanbul'da ulaşımı daha erişilebilir ve ekonomik hale getirerek, vatandaşların hayatını doğrudan etkileyecek.

 Yeni Tarifelerle Toplu Taşımada Yeni Dönem

İstanbul, toplu taşıma alanında yeni bir döneme giriyor. UKOME'nin aldığı kararla, sınırlı kullanımlı elektronik bilet ve kredi-banka kartları ile yapılan ödemelerde büyük bir indirim sağlanıyor.

İndirim Oranları ve Etkileri

Kurşunlanmış otomobil terk edilmiş halde bulundu Kurşunlanmış otomobil terk edilmiş halde bulundu

Tek geçişlik bilet 30 TL'den 20 TL'ye, iki geçişlik bilet 50 TL'den 38 TL'ye, üç geçişlik bilet ise 80 TL'den 60 TL'ye düşürülüyor. Bu indirimler, günlük hayatta toplu taşımayı tercih eden milyonlarca İstanbullu için önemli bir mali rahatlama sağlayacak.

Marmaray ve Metrobüste de İndirim

Marmaray için tek geçişlik bilet ücreti 80 TL'den 60 TL'ye, metrobüs içinse 60 TL'den 40 TL'ye iniyor. Bu indirimlerle birlikte, Marmaray ve metrobüs gibi yoğun kullanılan toplu taşıma araçları daha cazip hale geliyor.