Taraftarları Sezon Açılmadan Önce Stadyum Başımıza Yıkılmasın Diye Dua etmeye Başladı. Eskiyen İnegöl İlçe Stadyumuna dikkat çeken taraftarlar stadın çatlayan kolonlarına yıkılmaması için dua ettiler.

İNEGÖL İLÇE STASI TARİHÇESİ

İnegöl İlçe Stadyumu, İnegölspor Kulübünün yıllarca kullandığı ve çim zeminli futbol sahasıdır. İnegöl İlçe Stadyumu Yüzlerce profesyonel, 2. ve 3. lig maçları ile süper amatör maçlarına ev sahipliği yapmıştır.

1968 yılında İlçe Spor Tesisi olarak kurulmuştur. İlçe Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde bulunan stadyumun kullanımı 2008 yılında 1 TL’lik sembolik bir bedelle İnegöl Belediyesi'ne devredilmiştir.

1985 yılında kapalı tribünü, 1993’te çatısı, 2007’de diğer bir kapalı numaralı tribünü yapılmıştır. 1995 yılında ise stadyumun sulanması ve fazla suyun dışarı atılmasıyla alakalı drenaj sistemi kurulmuştur. 1995 yılında yapılmış drenaj sistemi bugüne kadar kullanılmıştır.

Özdilek Önünde Şok Eden Kaza: Motosikletli Genç Yaralandı Özdilek Önünde Şok Eden Kaza: Motosikletli Genç Yaralandı

YENİLENMESİ ÖNERGE VERİLDİ

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman ve Bursa Milletvekili Mustafa Hidayet Vahapoğlu ile birlikte MHP heyetinin Ekim ayında İnegöl’e yaptıkları İnegölspor ziyaretinde İnegöl’e yeni bir ilçe stadının kazandırılması yönünde kulüp başkanı Kani Ademoğlu, istekte bulundu.