2005 İNEGÖL ULUSLARARASI

KÜLTÜR SANAT FESTİVALİ

festival_[4]

İlçe protokolünün tam kadro yer aldığı 2005 İnegöl Uluslararası Kültür Sanat Festivalinde  değişik kültürlerin aynı sahnede oluşturduğu mozaik, izleyicilerin büyük beğenisini toplar.

 festival-3

 İŞTE ARŞİVDEN HABERİMİZİN DEVAMI:         

İnegöllü vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği folklor gösterileri başlangıçta olduğu gibi yine büyük bir kalabalık önünde son kez sahnelendi. Final programının sonunda yapılan gösteriler ile İnegöl tarihi mehterinin  seslendirdikleri birbirinden güzel marşlar,  izleyicilerin uzun süre unutamayacağı bir geceyi yaşamasını sağladı.

festival_[2]

Oyunların sonunda ise havai fişek gösterileri ile İnegöl adeta masalsı bir havaya büründü. Amfi tiyatroya sığmayan izleyiciler dışarıya kurulan dev ekrandan programı izleme şansı buldu.

festival-1

Hikmet Şahin Kültür Park Anfi Tiyatroda gerçekleşen halk oyunları final gösterilerinde, ilçemizde faaliyet gösteren Kafkas , Rumeli, Erzurumlular, Bosna-Hersek Türkleri, Karadenizliler, Ertuğrul Gazi, Ardahanlılar, Posoflular Kültür ve Yardımlaşma Dernekleri Halk oyunları ekipleri ve  Festival kapsamında İlçemize gelen Makedonya, Bulgaristan, Gürcistan, Balkarya Özerk Cumhuriyeti (Rusya), Osetya Özerk Cumhuriyeti (Rusya) halk dansları grupları son kez  yaptıkları gösteriler ile vatandaşları adeta büyüledi.

festival_[8]

Halk oyunlarının final gösterilerinin ardından festivale katılımlarından ve katkılarından dolayı kültür derneklerine, oda yöneticilerine Kaymakam Erdoğan Bektaş ve belediye Başkanı Alinur Aktaş tarafından plaket takdim edildi. İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş yaptığı konuşmada gerçekleştirilen festivale katılımlarından ve katkılarından dolayı tüm kültür derneklerine teşekkür etti.

festival_[7]

Aktaş ayrıca, “son yıllardaki en coşkulu festivali yaşıyoruz. Emeği geçen herkesi kutluyorum. Ayrıca halkımızın gösterdiği teveccühte bizleri fazlası ile memnun etmiştir. Halk oyunları bu gece sona erdi, ancak festivalimiz devam ediyor. Şimdiye kadar bir aksaklık olmadı bundan sonrada inşallah İnegöl’e yakışır bir şekilde festivali tamamlarız. İlçe olarak birlik beraberlik gösterisi yapmış olduk. İlçemiz Anadolu’nun her yerinden gelen vatandaşlarımızın dostça kardeşçe iç içe yaşadığı bir yer. Bu kardeşliğin en güzel göstergesini de burada festival boyunca yaşıyoruz” dedi.  

festival_[6]

İnegöl'de Kereste Atölyesinde Kaza: Elektrik Akımına Kapılarak Hayatını Kaybetti İnegöl'de Kereste Atölyesinde Kaza: Elektrik Akımına Kapılarak Hayatını Kaybetti

ARŞİVDEN İNEGÖL HABERİ 2005  

festival_[4]

İnegöl’de bugün, İnegöl haberleri, İnegöl son dakika haberleri, İnegöl güncel haberleri öğrenmek için TIKLAYINIZ  

festival_[5]