Yollarının yapılmasını bekliyorlar

05 Ekim 2021 / Salı 17:08:35 | GÜNCEL |

Yunus Emre Mahallesinde ikamet eden vatandaşlar, 12 yıldır yollarının yapılmasını bekliyor. Hizmet gitmeyen sokakta ikamet eden ailelerin çocukları ise yolun yapılmaması nedeniyle okullarına servis yerine yürüyerek gitmek zorunda kalıyor. Çocuklar ayrıca okul yolunda sokak köpeklerinin saldırısıyla karşı karşıya kalıyor.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

Yunus Emre Mahallesi Çiçekdağ Sokakta yaşayan vatandaşlar belediyenin hizmetlerinden yararlanamıyor. Haber hattımıza ulaşan sokak sakinleri, yolun yapılmasını 12 yıldır beklediklerini söyledi.

 

Yol olmadığı için servislerin gelmediğini belirten vatandaşlar, okula yürüyerek giden öğrencilere başıboş gezen sokak köpeklerin korku dolu anlar yaşattığını ve saldırdığını belirtti. Ayrıca hizmet almak için Büyükşehir ve İnegöl Belediyesine müracaatta bulunan mahalle sakinleri, bir türlü cevap alamadıklarını iddia etti.

 

Yaşadıkları bu zor durumdan kurtulmak için yetkililerden yardım bekleyen sokak sakinleri, seslerinin duyulmasını isteyerek, “12 yıldır yolumuzun yapılmasını bekliyoruz. Birçok kez başvuru yapmamıza rağmen hiçbir sonuç alamadık. Yol olmadığı için çocuklara servis gelmiyor, onlar da yürümek zorunda kalıyor. Sokak köpekleri çocuklarımıza birçok saldırdı. Çocukların can güvenliği yok. Biz yolumuz asfalt olursa servis gelir. Çocuklarımız güvenli bir şekilde okullarına gider. Bir de gruplar halinde gezen köpeklerin toplatılarak barınağa götürülmesini istiyoruz.” dediler.

 

 

HABER HATTI: İnegöl’ün haber hattı: 715 30 57… Mail adresimiz: haber@gencgazete.net

 

 Bizi arayın, İnegöl’ün haberi olsun. Haber hattımızda, şehrimizle alakalı tüm şikâyet, talep ve görüşleri gündeme getiriyoruz. Siz de İnegöl’deki ilginç foto ve videoları gönderebilirsiniz

 

 

  Sıradaki Haber: Binalar boşaltılmaya başlandı
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)