Yerinde muayene

02 Mart 2021 / Salı 12:26:45 | GÜNCEL |

Ziraat Odasının yerinde hizmet çalışmasıyla traktörlerin muayenesi bulundukları yerde yapılıyor. Kırsal mahallelerdeki 2 bin 500 traktör muayeneden geçerken; 2 aylık çalışma bu hafta sonunda tamamlanacak. Hizmetten memnun kalan çiftçiler ise Ziraat Odası Başkanı Sezai Çelik ve yönetimine teşekkür etti.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

Ziraat Odasının, TÜV Türk iş birliğiyle başlattığı gezici fenni muayene uygulamasında sona gelindi.  2 ay önce başlanılan çalışma son olarak Cerrah Mahallesi'nde yapıldı.

 

Ziraat Odası Başkanı Sezai Çelik yaptığı açıklamada; “2 ay önce başladığımız traktörlerin fenni muayene çalışmaları bu hafta son bulacak. Süle, Çeltikçi, Akıncılar ve Kurşunlu mahalleri kaldı. Bu hafta sonuna kadar oralardaki traktörlerinde fenni muayenelerini yaparak çalışmamızı biteceğiz. Bu süreç içerisinde 2 bin 250 traktörün fenni muayenesini çiftçilerimizin ayağına hizmeti götürmek suretiyle gerçekleştirdik. Traktörlerin fenni muayenesini çok önemsiyoruz. Çiftçilerimizin mağdur olmaması için her sene çalışmalarımızı yapıyoruz. 7-8 sene önce başladığımız bir çalışmaydı.”

 

“Böyle bir çalışma yapmasaydık çiftçimiz zorlanacaktı. Düşünün bir çiftçimiz traktörüyle köyden gelecek TÜV Türk istasyonuna. Burada traktöründe aksaklıklar olduğu zaman tekrar 6-7 kilometre yol gidiyor. Çok zorlanacak zamanları gidecek ama burada bizim hem sigortacımız var hem de elektrikcimiz var, bir şey olursa burada müdahalesi yapılıyor ona göre de fenni muayenesine giriyor.” dedi.

 

Traktörlerini fenni muayeneye getiren çiftçiler ise durumdan memnun oldukları belirterek, “Allah razı olsun. Bizler için çok güzel oldu. Kilometrelerce yol gitmiyoruz, hizmet ayağımıza kadar geldi. İşlemlerimizi burada yapıyoruz sorunsuz bir şekilde” diye konuştular.

  Sıradaki Haber: 101 gün sonra tekrar açıldılar
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)