Yeni yollar açılıyor

25 Eylül 2020 / Cuma 16:10:09 | GÜNCEL |

İnegöl Belediyesi, Alanyurt bölgesinin uç noktalarında yeni yol açma çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda, bölgede toplamda 8 kilometrelik yol ağı oluşturulacak.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

Devam eden çalışmaları Belediye Başkanı Alper Taban ile beraberindeki heyet yerinde inceledi. İnceleme sonrası bir açıklama da yapan Başkan Taban, “Alanyurt bölgemizdeyiz. Burası bizim şehrimizin yaklaşık 50 bin kişiyi kapsayan nüfusu barındıran noktası. Hızla gelişen, büyüyen bir bölge. Burada tabi nüfus yoğunluğu ciddi manada ve her geçen gün de artıyor. Bölgede yapılaşma hem konut anlamında hem ticari anlamda giderek artmaya devam ediyor. Dolayısıyla bölgenin ihtiyacı olan yol başta olmak üzere altyapı ve üstyapı ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında bizler de İnegöl Belediyesi olarak yoğun bir çalışma başlatmıştık. Burada biliyorsunuz yaklaşık 8 kilometrelik yol ağını devreye almak istiyoruz. Tabi buralar tamamen ham yollar. Buranın yarma işlemleri, beraberinde yolun temel malzemelerinin atılması gibi pek çok konu var. Arkadaşlarımız bunu detay detay çalışıyorlar. Daha önce bölgede çalışmaların başladığını duyurmuştuk. Şuanda devam eder durumdayız. Hava şartları elverdiği ölçüde bu çalışma devam edecek. Kış aylarına kadar çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

 

2 MİLYON TL’LİK ÇALIŞMA

Yoğun bir çalışma yapıldığını ifade eden Başkan Taban, “Şuana kadar 2 kilometrelik alan açılmış, tamamlanmış durumda. Burada yaklaşık 2 milyon TL’lik bir çalışma öngörüyoruz. 14 adet iş makinesi burada çalışmaya devam ediyor. 100 bin m3’lük kazı yapıldı ve devamı da gelecek. Bölgede de inşaatlar hızla devam ediyor. Bir de bu bölge bizim artık yapılaşmada son sınır noktamız. Buradan öteye şehrin daha fazla imar anlamında büyümesini istemiyoruz. Var olan mevcut alanların da hızlı hızlı rehabilitesini yaparak en güzel şekilde kullanıma sunmak istiyoruz. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. İnşallah bittiğinde güzel olacak” açıklamalarında bulundu.

  Sıradaki Haber: 5 bin öğrenciye tablet alınacak
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)