Yeni müftü göreve başladı

30 Temmuz 2019 / Salı 14:18:06 | İNANÇ |

İlçe Müftüsü Kazım Güzel’in Uşak İl Müftülüğüne atanmasının ardından İnegöl’e atanan Manisa Gördes İlçe Müftüsü İsmail Hatipoğlu kentteki görevine başladı.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

Emekli olan İlçe Müftüsü Bayram Canbey’in yerine 2015 yılında Şuhut İlçe Müftülüğünden İnegöl’e atanan müftü Kazım Güzel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan karar ile Uşak İl Müftülüğüne atandı.

Geçtiğimiz Nisan ayından beri vekaleten yürütülen İlçe Müftülüğüne, Manisa Gördes İlçe Müftüsü İsmail Hatipoğlu atandı.

 Görevine başlayan yeni müftü İsmail Hatipoğlu, “İnegöl büyük bir ilçe. Türkiye’de çok göç alan mobilyanın başkenti diyeceğimiz bir yer. Tarihi yönü de var. Bu açıdan baktığımız zaman İnegöl aslında çok kişinin de yaşamak istediği hem coğrafi konumu hem iş imkanları Cenabı Hak bir çok nimeti vermiş” dedi.

İSMAİL HATİPOĞLU KİMDİR?

1965 yılında Trabzon İli Çaykara İlçesi Uzuntarla Köyünde dünyaya geldi. 1987 yılında Ağrı İlinde İmam Hatip olarak göreve başladı. Daha sonra 2002 yılına kadar Bursa’da farklı camilerde İmam Hatip olarak görev yaptı. 2002 yılında Tunceli’de İl Murakıbı olarak görev yaparken İstanbul Haseki Diyanet Eğitim Merkezinde İhtisas Kursu eğitimine başladı. İhtisas Kursu eğitimini tamamlayarak 2005 yılında mezun oldu.

Mezuniyetten hemen sonra Trabzon İli Maçka İlçesine Vaiz olarak atandı. 2005 yılından 2007 yılına kadar Trabzon İli Maçka İlçesinde vaiz olarak görev yaptı. 2007 yılından 2012 yılına kadar Ardahan İli Hanak İlçesinde İlçe Müftüsü olarak görev yaptı. 2012 yılından bugüne kadar Manisa İli Gördes İlçesinde İlçe Müftüsü olarak görev yaptı. Arapça ve İngilizce bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

  Sıradaki Haber: Hacılar yola çıktı
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)