Yedi Hilal “Senin Yazın” sona erdi

08 Ağustos 2019 / Perşembe 18:06:20 | EĞİTİM |

Yedi Hilal İnegöl Şubesinin İHMED ile birlikte düzenlediği ‘Senin Yazın Tematik Yaz Etkinlikleri’ programı geçtiğimiz salı günü yapılan sertifika töreni ile son buldu.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

24 Haziran’da başlayan ve 6 Temmuz tarihine kadar süren yaz etkinlikleri 4 Erkek ve 2 Kız şubesi olmak üzere toplam 6 sınıfta yapıldı. Kuran-ı Kerim ve İlmihal derslerinin yanı sıra Sahabe ve öncü şahsiyetlerin hayatların da öğretildiği, bunlarla birlikte okçuluk, karakalem, el sanatları, gezi, piknik, sosyal ve sportif etkinliklerin de yer aldığı Senin Yazın Tematik Yaz Etkinlikleri muhteşem bir finalle son buldu.

 

İnegöl Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda yaz okulu öğreticileri, öğrenci ve velilerle beraber yoğun bir katılımla gerçekleştirilen sertifika programında yaz kursuna katılan öğrencilere törenle sertifikaları verildi. Şehitler için saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan programda Kur’an-ı Kerim tilaveti yapıldı. Yedi Hilal Derneği İnegöl Şubesi yönetim kurulu düzenlenen kurslarının önemine değinerek, emeği geçen öğrencilere, ailelerine ve öğreticilere teşekkür etti.

 

Programda öğrenciler tarafından şiirler ve ezgiler okundu. Ayrıca ilahiler seslendirildi ve çeşitli gösteriler yapıldı. Ara bölümde Kur’an-ı Kerim’den ayetler ve hadis mealleri okundu. Son bölümde ise kısa sureler okundu ve dua bölümüyle program sonlandırıldı.

  Sıradaki Haber: Okyanus’un gurur tablosu
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)