Yağmur dinlemediler

23 Şubat 2019 / Cumartesi 17:51:02 | EĞİTİM |

Ensar Vakfı ile Ateş Karıncaları Gençlik Hareketi Derneği ortaklaşa Kitap Okuma Şenliği düzenledi. Sani Konukoğlu Camisi önünde gerçekleştirilen şenliğe katılanlara yağmur altında kitap okudu.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

Kitap okumaya dikkat çekmek için çocuklar ve gençler İnegöl’ün en işlek caddesinde yağmur altında kitap okudu. Yağmur yağmasına rağmen çocuklar ve gençler evde okudukları kitapları bu kez sokakta okumanın mutluluğunu yaşadı.

 

Ateş Karıncaları Dernek Başkanı Fatih Bayram, “Daha önce uyuşturucuyla mücadele için yürüdük. Teknoloji bağımlığıyla ilgili bir takım faaliyetler yaptık. Bugün ise kitap okuma alışkanlığını artırmak için buradayız. Bazı büyükler diyor ki kitap karın doyurmaz. Doğrudur. Ama dolu mide ve boş bir beyinden çok çektik. Kalbi vücudu aynı anda hareket etmeyen bir nesil uyuşturucuya yönelir. Cep telefonu kolik olur. Kitap okumayı artırmak için önce anne ve babalar olarak bizler evde kitap okumalı, evlatlarımıza örnek olmalıyız. Kitapsız bir nesil istemiyoruz, burada bugünden itibaren kitap okuma kampanası başlatmış buluyoruz. Herkesten bu kampanya destek vermelerini bekliyoruz” diye konuştu.

  Sıradaki Haber: Öğrencilere hukuk ve adalet dersi
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)