Vekâletle kurban kesim bedelleri

14 Temmuz 2019 / Pazar 17:08:04 | İNANÇ |

İlçe Müftü Vekili Dr. Ömer Faruk Atan, Türkiye Diyanet Vakfı’nın bu yıl vekaletle kurban kesim bedelini yurt içinde 890, yurt dışında ise 725 TL olarak belirlediğini söyledi.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

BU HAFTA BAŞLADI

Makamında basın toplantısı düzenleyen Müftü Vekili Dr. Ömer Faruk Atan;

“Her sene yapmış olduğumuz gibi Diyanet İşleri Başkanlığımızın organize ettiği, Türkiye Diyanet Vakfımızın koordinesinde yapılan vekâlet kurban faaliyetimiz başladı. Bu vekâletle kurban da gerek yurtiçinde gerek yurtdışında çeşitli ülkelerde, bizim gönül coğrafyamızın olduğu her yerde o kardeşlerimize bir kurban vesilesiyle bu vekâletle kurban programını başlattık. Bu hafta itibariyle vekâletle kurban bağışlarımız alınmaya başlandı. Ve bu vekâletle kurban bağışlarımızı Kurban bayramına varıncaya kadar bağışları yapmak suretiyle bu kardeşlik köprüsünü tesis etmeyi hedefliyoruz.”

2 FARKLI SEÇENEK SUNUYORUZ

“Bizim bu seneki belirlemiş olduğumuz kurban fiyatı yurtdışında kesmek istiyorsa 725 TL, yurtiçinde kesmek istiyorsa 890 TL olmak üzere 2 farklı seçenek sunuyoruz. Bunu kendisi bir camiye gelip hocamızın rehberliğinde müftülüğe gelmek suretiyle burada bağış makbuzu karşılığında verip kendi hesabına kendi adına mesajla gelmek suretiyle yatırıldığı gibi, kendisi de Türkiye Diyanet Vakfının sitesinde kendi bağışını online olarak da yapabiliyor.”

 

“Şükürler olsun biz geçen sene Türkiye Diyanet Vakfı hem yurtiçi hem yurtdışı hem bir fiil müracaat ve online olmak üzere 430 bin kurban hissesini vekaletle aldık. İnegöl’ümüzde ise 573 kurban hissesi aldık. Cenabı Allah kabul eylesin inşallah. Şimdiden o yapacağımız, yapmış olduğumuz bağışlarımızı dergahulüyatinde kabul eylesin. Ve kurbanımızı inşallah cenabı Allaha yaklaşmamıza vesile olsun” dedi.

  Sıradaki Haber: Şehitler için 1000 hatim
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)