Üreten okul

15 Eylül 2020 / Salı 11:29:05 | EĞİTİM |

Koronavirüsle mücadelede üretim merkezine dönüşen Meslek Liseleri, salgın sürecinde üretime devam ederken; bu okullardan birisi de Yunus Emre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi. Okulun öğrencileri, çeşitli ürünlerin basımını yaparak, kurum ve kuruluşların ihtiyaçlarını karşılıyorlar.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

Salgının üretim kahramanları olan meslek liseleri, salgın sürecinde üretime devam ediyor. Öğrenciler koronavirüs salgınında tıbbi malzeme ve teçhizat tedarikine önemli katkı sağladı.

 

Ürettikleriyle koronavirüs mücadelesine katkı sağlayan Yunus Emre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin grafik fotoğraf ve radyo televizyon alanı öğrencileri, öğretmenleriyle birlikte uyarıcı levhalar, bilgilendirme afişleri, dezenfektan aparatları, maskelere logo tasarımı ve basımı yapıyor.

 

Hazırladıkları ürünlerle kurum ve kuruluşların ihtiyaçlarını karşılayan öğrenciler, döner sermayeden para kazanıyor. Üreten okulu Kaymakam Şükrü Görücü ziyaret ederek, çalışmaları yerinde inceledi.

 

MÜSİAD İnegöl Şube Başkanı Mehmet Döngel ile İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Doğru’nun katıldığı ziyarette, çalışmalar hakkında bilgiler alan Kaymakam Görücü, özverili çalışmalarından dolayı öğretmen ve öğrencileri tebrik etti.

 

 

  Sıradaki Haber: İlköğretim haftası başladı
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)