Üniversitelilerin barınma sorunu

25 Eylül 2021 / Cumartesi 21:31:53 | EĞİTİM |

İnegöl'de üniversite öğrencileri 'barınma' sorunu yaşıyor. Evler ateş pahası yurtlarda yer yok! İnegöl’de bulunan özel yurtlarının tamamının dolduğu ve birçok öğrencinin açıkta kaldığı öğrenildi. Kentteki kiralık ev ve yüksek kira problemi öğrenci ile ailelerini zor durumda bırakıyor.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

İnegöl Meslek Yüksekokulu (MYO) ve İnegöl İşletme Fakültesi’ne 2021-2022 eğitim-öğretim yılı için okulda bulunan bölümlerine %90’nın üzerinde tercih edildi.

2021-2002 Eğitim Öğretim yılında İnegöl Meslek Yüksek Okulu’ndaki bölümleri 678 öğrenci tercih ederken, İnegöl İşletme Fakültesi’ni 176 öğrenci tercih etti.

İnegöl’ü geçmiş yıllara oranla bu sene öğrenci daha çok tercih ederken, bu yoğunluk konaklama problemlerinin yaşanmasına neden oldu.

İnegöl’de bulunan yurtların İnegöl’de eğitim gören yükseköğrenim öğrencilerinin en fazla %60’ına yetiyor.

Durum böyle olunca öğrenciler kiralık evlere yöneliyor. İnegöl’de bulunan özel yurtlarının tamamının dolduğu ve birçok öğrencinin açıkta kaldığı öğrenildi. Açıkta kalan öğrenciler ev bulmak için yoğun bir çaba harcarken, İnegöl’de yaşanan kiralık ev ve yüksek kira problemi öğrenci ve ailelerini zor durumda bırakıyor.
 

  Sıradaki Haber: 15 bin öğretmen alınacak
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)