Ulusal egemenlik sizlere emanet

23 Nisan 2020 / Perşembe 12:05:27 | SİYASET |

CHP İnegöl İlçe Başkanı Kemal Torun, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100.yılı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

CHP İnegöl İlçe Başkanı Kemal Torun, yaptığı yazılı açıklamada; “Bugün, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı 100.yılı. Birinci Büyük Millet Meclisinin açıldığı ve Türk Halkının var olma veya yok olma savaşı koşullarında, Egemenliğini ilan ettiği 23 nisan 1920 tarihinin üzerinden 100 yıl geçti. Dünya' da çocuklarına bayram hediye eden ve bu bayramı bütün dünya çocukları ile paylaşan ilk ve tek ülkeyiz. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'mızın 100. Yılı kutlu olsun. 23 Nisan tarihimizin dönüm noktalarındandır. Atatürk'ün önderliğinde Türk Milleti, Egemenliğini; yurdumuzu işgal eden düşmanlara ve işbirliği yapanlara karşı savaşarak kazanmıştır. Onun için Egemenliğimiz, ulusal varlığımızın başında gelir. Günümüzün büyükleri;  bizden sonraki kuşaklara daha müreffeh bir Türkiye bırakmak ve onu koruyup yüceltecek ,Cumhuriyetin temel ilkelerine sahip çıkacak gençler yetiştirmek, kurtuluş mücadelesine sahip çıkmaktır. Bu da ancak çağdaş, bilimsel demokratik bir eğitimle yetiştirilecek " fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür" gençlikle mümkündür”

 

“Sözlerimi, Atatürkün şu sözleriyle tamamlamak istiyorum.Ey yükselen yeni nesil! Geleceksizindir. Cumhuriyeti biz kurduk onu yükseltecek ve yüceltecek sizlersiniz. Sizler geleceğin yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi ışığa boğacak sizlersiniz. Ne kadar önemli ve değerli olduğunuzu bilerek ona göre çalışınız. Sevgili çocuklar ; Atatürk'ün dediği gibi , sizlerden çok şeyler bekliyoruz  sevginin, kardeşliğin, hoşgörünün ve barışın hakim olduğu bir dünyada barış içinde el ele yaşamak umuduyla ; Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun”ifadelerini kullandı.

  Sıradaki Haber: AK Parti’de görev dağılımı tamam
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)