Ülkücüler bayramlaştı

06 Haziran 2019 / Perşembe 18:54:42 | SİYASET |

Ramazan bayramı dolayısıyla MHP İlçe Teşkilatı, Ülkü Ocakları ile ortaklaşa bayramlaşma töreni düzenledi.

Parti binasında düzenlenen bayramlaşama programında konuşan İlçe Başkanı Aytekin Torun, “Bir ay boyunca sabrın ve şükrün manevi kılavuzluğuyla idrak ettiğimiz, dua ve ibadetlerle içimize çektiğimiz mübarek Ramazan ayını geride bırakırken bayrama kavuşmuş bulunmaktayız. Ramazan bayramı orucun mükâfatı, dayanışma ve yardımlaşma hissiyatının, hatır sorma ve gönül alma hasletlerinin emsalsiz bir kaynağıdır. Bayramlaşmada sadece bedenler sarılmayacak, sadece eller tutuşmayacak; aynı zamanda kırılan kalpler onarılacak, incinen birlik ve beraberlik duyguları helalleşecektir.”

 

“Çocuklar sevindirilecek, büyükler hürmetle ziyaret edilecektir. Bu bayramda dargınlıklar son bulmalı, sevgi, muhabbet ve coşku iklimi her şeye rağmen hâkim olmalıdır. Ramazan Bayramının, insanımız arasına ekilmeye çalışılan ayrık otlarının temizlenmesi hususunda bir fırsat; yapay, kısır ve sonu olmayan tartışmaların bitirilmesi noktasında bir eşik olmasını özellikle temenni ediyorum. Türkiye’nin bayramlaşma ruh ve özgüveniyle her meselenin, her açmaz ve muammanın üstesinden geleceğine yürekten inanıyorum. İhtiyaç duyduğumuz davranış modeli, bayramlaşmanın manevi adap ve terbiye halini hayatımızın her alanına taşımakla anlam ve derinlik kazanacaktır. Her günümüzün bayram olmasını diliyorum.” diye konuştu.

 

Ülkü Ocakları Başkanı Alparslan Demir ise “Mübarek Ramazan bayramımız; yurdumuza, ordumuza, üç hilal ve sembol olan kurdumuza, Bölünmeyecek vatan için, inmeyecek bayrak için ve dinmeyecek ezan için mübarek olsun. 1 ay boyunca hem bedenen hem de ruhen huzur dolu, sağlık dolu bir ay geçirdik ve bunun sonunda ise sabrın ve hoşgörünün mükafatı olarak bizleri bayram ile başka bir sevince bürüyen Yüce Allah’a şükürler olsun. Bayram hoşgörüdür, bayram kardeşliktir ve  bayram birlik olup yan yana durmaktır” dedi.

 

  Sıradaki Haber: 23 Haziran’da kimi destekleyecekler?
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)
NÖBETÇİ ECZANE
Nöbet Saati: 18:00-01:00
DOĞU GARAJI
Telefon:
Nöbet Saati: 18:00-08:30
SEVİNÇ
Telefon: