Ufka Yolculuk’ta yarıştılar

05 Temmuz 2021 / Pazartesi 19:21:28 | EĞİTİM |

9. Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması 2. Aşama Online Sınavı 81 İlde Tamamlandı. “Sağlıklı Yaşam” konusunda ve 3 kategoride yapılan yarışmanın 2. Aşama Online Sınavı 4 Temmuz 2021 Pazar günü 81 ilde gerçekleştirildi. İnegöl’deki sınav, Nuri Pakdil İmam Hatip Ortaokulu’nda gerçekleştirildi.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

Bu yıl hem güvenlik hem de sağlık koşullarının artan önemi düşünülerek Ufka Yolculuk’ta farklı bir sınav sistemi uygulandı. Türkiye de bir ilk olma özelliği taşıyan sistemde, yarışmacılar sınava kendi bilgisayar, tablet ve telefonları ile katıldılar. Yarışmacılar Ufka Yolculuk tarafından özel hazırlanan online bir sınav sisteminde, gözetmenler tarafından verilen kişiye özel kodlarla sınava giriş yaptılar. İlkokul, ortaokul ve lise düzeyinde 400.000 öğrencinin başvurduğu yarışmanın 1. aşama sınavında başarılı olan yarışmacıların 2. Aşama Online Sınavları, 81 il, 537 ilçe, 855 sınav merkezinde 2500 gönüllü gözetmenin desteği ile gerçekleştirdi.

Bursa’da İrfan Gençlik Spor ve İzcilik Kulübünün organizasyonunda yürütülen yarışmada öğrenciler Bursa kent merkezi(3 ilçe) ile 14 ilçede belirlenen sınav merkezlerinde sınava katıldılar. Ufka Yolculuk Bursa İl Temsilcisi Ümit Sadık Kurşun, sınav sonrası yaptığı açıklamada, sınavın hem ülke genelinde hem de Bursa kent genelinde sorunsuz olarak tamamlandığını söyledi. Sınav soru ve cevapları 5 Temmuz’da yayınlanacak. Sınav sonuçları ise 14 Temmuz’da yarışmacı sayfalarında görülebilecek.

 

  Sıradaki Haber: Şampiyonlar Altın Nesil Okulları’nda
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)