Ücretli ulaşım

01 Aralık 2019 / Pazar 15:36:36 | EĞİTİM |

Taşımalı eğitim kapsamından çıkarılan Hacı Sevim Yıldız Mesleki Eğitim Kampüsü’ndeki öğrenciler için geçici ücretsiz taşıma sona erdi. Bugünden itibaren kampüse ulaşım sağlayan 622 nolu otobüsler ücretli oldu.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

ÜCRETSİZ TAŞINIYORDU

İnegöl’de faaliyet gösteren Starwood Orman ürünleri fabrikası sahibi sanayici Mehmet Yıldız tarafından yaptırılarak Milli Eğitime bağışlanan, açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirilen Hacı Sevim Yıldız Mesleki Eğitim Kampüsüne şehir merkezinden öğrenciler bakanlık oluru ile ücretsiz olarak taşınıyordu.

 

Alınan karar ile Hacı Sevim Yıldız Mesleki Eğitim Kampüsü’ndeki öğrenciler, taşımalı eğitim kapsamından çıkartıldı. Bu karar ile bu sene öğrenciler ücretsiz olarak taşınmayacaktı.

 

GÜREL SONUÇLANDIRAMADI

Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel’in kampüse öğrencilerin taşımalı eğitim kapsamında ücretsiz olarak götürülmesi konusunda yaptığı girişimler sonuçlanmazken 9 Eylül’de okulların açıldığı günde öğrenciler mağdur olmaması adına Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş öğrencilerin imdadına yetişmişti.

BÜYÜKŞEHİR 3 AY ÜCRETSİZ TAŞIDI

Büyükşehir’in girişimleriyle öğrenciler 3 aylık süreçte, ücretsiz bir şekilde kampüse taşındı. Ücretsiz ulaşım Aralık ayı itibariyle son bulurken; öğrenciler bugünden itibaren ücretli olarak okullarına gidecek.

 

Öğrenciler için yapılan bilgilendirmede, “02.12.2019 Pazartesi gününden itibaren kampüse ulaşım sağlayan 622 nolu otobüsler ücretli olacaktır. Otobüslerin güzergah veya duraklarında bir değişiklik yoktur.” ifadelerine yer verildi.

  Sıradaki Haber: Çocuklar haklarını öğrendi
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)