Traktör üzerinden geçti

19 Şubat 2020 / Çarşamba 14:31:07 | ASAYİŞ |

Şehitler Mahallesi yakınlarında meydana gelen kazada, gübreleme yapan çiftçinin kullandığı traktör üzerinden geçti. Kazada sürücü yararlanırken; kontrolden çıkan traktör elektrik direğine çarparak durabildi.

Alınan bilgilere göre; Şehitler Mahallesi'nde ikamet eden Kenan Acar (55) 16 PR 172 plakalı traktörün ile tarlasına giderek, gübreleme çalışması yapmaya başladı. 

Gübreleme yaptığı sırada traktörden düşen çiftçinin üzerinden traktör geçti. Gazı takılı kalan traktör arazide sürücüsüz seyrederek enerji nakil hattı diğerine çarparak durabildi.

Kaza sonucunda traktör sürücüsü yaralandı. Bir süre sonra yoldan  geçen bir başka çiftçi Önder Burhan (54) direğe çarpan traktörü gördü.  Traktörün çevresinde arama yapan Burhan, traktörün izlerini takip ederek 1 kilometre ileride arkadaşı Kenan Acar'ı yaralı halde buldu.

Durumu 112 Acil Servis Ambulansında görevli sağlık ekiplerine bildiren Burhan bir an olsun arkadaşının yanından  ayrılmadı.

Olay yerine gelen 112 Acil Servis Ambulansında görevli sağlık ekipleri yaralıya ilk müdahaleyi yaptı. Yaralı daha sonra vatandaşlar, sağlık ve jandarma ekipleri ile araziden çıkarılarak ambulans ile İnegöl Devlet Hastanesine kaldırıldı.


Olayın görgü tanığı Önder Burhan, "Tarlamızda çalışma yapıp evimize giderken direğe çarpmış halde bir traktör gördük. İzini takip ederek arkadaşımı yaralı halde buldum ve sağlık ekiplerine bilgi verdim" dedi.

  Sıradaki Haber: Zehir tacirleri Adliyede
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)