Trafik karmaşasına son verilsin

12 Ekim 2021 / Salı 17:02:11 | GÜNCEL |

Sabah ve akşam saatlerinde iş çıkışı yaşanan trafik karmaşasına dikkati çeken Şoförler Odası Başkanı Bahattin Korkmaz, okul ve fabrika mesailerinde saat düzenlemesi yapılması gerektiğini söyledi.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

İnegöl’de çileye dönüşen trafikle alakalı çözüm Şoförler Odası Başkanı Bahattin Korkmaz’dan geldi. Fabrika ve okul saatlerine düzenleme talebinde bulunan Korkmaz, “Fabrika servisleri ile okulların servisleri çakışıyor. Bu da keşmekeşliğe neden oluyor. Bu keşmekeşliği ve  korsanları bitirmek için okul saatleri ile fabrika saatlerine e düzenleme yapmamız lazım. Çünkü herkes servis kullanıyor. İnegöl’de 475 adet S plaka var. Hamzabey OSB açıldıktan sonra ciddi sıkıntıya düşmeye başladık. Hamzabey OSB’ye gidiş geliş 50 dakikayı buluyor. Bursa’dan 100 ‘S’ plaka talep ettik. Bu plakalarda da bir sonuç alınamadı. Bu plakalar çıkarsa hem korsanın önüne geçilmiş olur hem de esnaf rahatlamış olur.” dedi.

 

Korsan ile mücadele konusuna da değinen Oda Başkanı Bahattin Korkmaz, “Korsan ile alakalı ciddi mücadele etmeye çalışıyoruz. K belgesi dediğimiz belgeyi şuanda vergi kaydı olmayan bir kamyonet sahibi alıyor. Bu araç ticari değil çalışıyor. Her şeyi resmi olan insanlar ile bu insanlar ile yarışmak zorunda kalıyor. Gerçekten bu işi yapmak isteyenler sıkıntıya düşüyor. Bunu vergi dairesi ile bakanlık ile görüşmek gerekiyor.” diye konuştu.

 

  Sıradaki Haber: 2022'de asgari ücret ne kadar olacak
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)