TİM öncü güç olacak

20 Mayıs 2022 / Cuma 16:06:42 | EKONOMİ |

Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkan adayı Ahmet Güleç twitter hesabından yaptığı paylaşımda, TİM’i “güçlü kurum, güçlü ihracatçı, güçlü ihracat” anlayışı ile Türkiye’nin küresel ticaretten aldığı payı arttıracak bir öncü güç yapmayı hedeflediğini kaydetti.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkan adayı Ahmet Güleç başkan adaylığını açıkladıktan sonra twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlar ile ihracat konusunda yaşanan sorunları ve çözüm yollarını dile getirerek hedeflerini açıkladı.

 

“TİM Başkanlığı’na adayım, çünkü TİM’i, ihracat perspektifimizi yarının dünyası ile uyumlu hale getirecek ve “güçlü kurum, güçlü ihracatçı, güçlü ihracat” anlayışı ile ülkemizin küresel ticaretten aldığı payı artıracak bir öncü güç yapmayı hedefliyorum.” diyen Güleç, “İhracatımıza katkı sağlayacak sistemsel ve bütünsel yaklaşımı hayata geçirmekte ağır kalıyoruz. İhracatı artırma faaliyetlerimizin, sektörlerimizin ve alt sektörlerimizin hedef ülkelere yönelik pazarlama stratejileri belirlenerek yürütülmesinde eksiklerimiz bulunuyor. Bakanlığımız koordinasyonunda günümüze ve geleceğe yön verecek ihracat hiyerarşisi sistemini kuracağız. İlgili bakanlıklar başta olmak üzere, sistemin entegrasyonunu gerçekleştirmek için sektör dernekleri ve birliklerimizin alt ürün gruplarına odaklanmalarını sağlayacak ve ihracat gücümüzü hedef odaklı hale getireceğiz. TİM olarak tüm kurumları birbirine bağlayan çimento işlevini yerine getirecek, aynı zamanda çağdaş ve güçlü bir lokomotif görevini üstlenerek taşıyıcı, yol açıcı pozisyonda olacağız. TİM Başkan adaylığım perspektifiyle, ülkemizin ihracat yolculuğunda karşılaştığı sorunları, çözüm önerilerimle birlikte paylaşmayı görev sayıyorum. Hedefim, küresel rekabette hak ettiği yere gelen, ihracat fazlası veren bir Türkiye için güç birliği inşa etmektir.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

  Sıradaki Haber: ‘Timagur İç Dizayn’ hizmete açıldı
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)