Televizyon fiyatları ve televizyonlar hakkında detaylı bilgiler

25 Mayıs 2021 / Salı 10:18:27 | TEKNOLOJİ |

Televizyonlar evlerde ve ofislerde tercih edilen elektronik cihazlar arasında bulunur. Televizyonlar pek çok farklı amaca hizmet edebilir. Televizyon fiyatları ve televizyonlar hakkında detaylı bilgiler.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte elektronik aletler hayatın vazgeçilmez parçaları haline gelmiştir. Televizyonlar da bu gelişen dünyada büyük ve önemli bir yere sahiptir. Her geçen gün gelişen teknoloji ve farklılaşan insan ihtiyaçlarına bağlı olarak markalar; televizyonlara çeşitli özellikler ekler. Tasarımsal ve donanımsal anlamda birbirinden farklılık gösteren televizyon modelleri farklı kullanıcılara hitap eder. Genel olarak bir televizyon satın aldığınız zaman, onu uzun yıllar boyunca kullanmak isteyebilirsiniz. Televizyonlar dayanıklı beyaz eşyalara örnektir. Bu nedenle de tercihlerinizi yaparken son teknoloji, kaliteli ve uzun ömürlü ürünleri tercih etmek isteyebilirsiniz. Farklı markalar bu kategoride çeşitli özelliklere sahip ürünleriyle ön plana çıkabilir. Samsung, LG, Vestel, Sony, Arçelik gibi markalar televizyon sektöründe tercih edilen modeller sunar. Uzun yıllar kullanabileceğiniz televizyon seçimi yaparken pek çok detaya dikkat etmeniz gerekebilir. Ekran çözünürlüğü, modeli, boyutu ve akıllı olup olmaması seçim sırasında öne çıkar. Farklı özelliklere sahip olan televizyon modelleri de geniş bir fiyat aralığına sahiptir. Her bütçeye hitap eden televizyon fiyatları sayesinde, ihtiyacınız olan ürünü satın alabilirsiniz. Birbirine benzeyen ya da farklılık gösteren pek çok farklı televizyon modeliyle karşılaşabilirsiniz. Seçimlerinizi yapmadan önce özellik ve fiyat karşılaştırması yapmanız önerilir. Hem kaliteli hem de her bütçeye hitap eden ucuz televizyon modelleri arasında seçimlerinizi bu sayede kolaylıkla yapabilirsiniz. Bazı markalar yılın belirli dönemlerinde indirimli fiyatlara sahip modellerini kullanıcılarına sunabilir. Özellikle kampanya dönemlerinde uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz televizyon modellerini inceleyebilirsiniz.

Televizyon Alırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Televizyonlar evlerde ve ofislerde tercih edilen elektronik cihazlar arasında bulunur. Televizyonlar pek çok farklı amaca hizmet edebilir. Bu ürünler sayesinde müzik dinleyebilir, oyun oynayabilir, film, dizi ya da videolar izleyebilirsiniz. Televizyon seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken bazı kriterler bulunur. Özellikle keyif alarak kullanabileceğiniz modeller arasından seçimler yapmanız gerekir. Seçimlerinizi yaparken aşağıdaki detaylara dikkat ederek uzun yıllar verim alabileceğiniz bir modeli seçebilirsiniz:

  • İlk olarak satın alacağınız televizyonu hangi amaçla kullanacağınızı belirlemeniz gerekir. Özellikle film ya da dizi izlemek amacıyla bir ürün satın almak istiyorsanız; iyi bir görüntü kalitesi sunan modeller arasından seçimlerinizi yapmanız gerekir. OLED, LED ve UHD gibi farklı görüntü kalitesine sahip olan seçenekler bulunur.
  • Seçimlerinizi yaparken, satın alacağınız televizyonun ekran boyutuna da dikkat etmeniz önerilir. Ekran boyutuna karar vermek için; televizyonu yerleştireceğiniz alanın büyüklüğünü ve aynı zamanda televizyon izlerken, izleme mesafenizi göz önünde bulundurmanız gerekir.
  • Televizyon satın almadan önce karar verilmesi gerekenlerden birisi de çözünürlüktür. HD, Full HD, UHD, 4K ve 8K çözünürlük seçenekleri arasından size en uygun çözünürlüğe sahip olan modeli satın alabilirsiniz.
  • Özellikle televizyonların iyi bir ses kalitesine sahip olması tercih sebebidir. Kaliteli, net ve temiz ses sistemine sahip olan televizyonlar kullanıcıları memnun edebilir.
  • Televizyonlarda farklı bağlantı seçenekleri olabilir. HDMI, USB, DVI ve VGA gibi farklı bağlantı seçeneklerine sahip olan modeller, kullanım konforu sunar. Bu özellikler sayesinde dilediğiniz gibi görüntü aktarımı ya da yansıtması yapabilirsiniz.
  • Bazı televizyonlarda 3D özellik bulunabilir. Derinlik hissi sunan 3D modeller sayesinde hem gözlüklü hem de gözlüksüz bir şekilde TV’nin tadını çıkarabilirsiniz.
  • Bazı televizyonlar kavisli ya da düz olabilir. Bu modeller arasından seçimlerinizi yaparken kullanım alanınızı, aile üyelerinin sayısını ve isteklerinizi göz önünde bulundurabilirsiniz.

Bu özelliklere dikkat ederek seçimler yaptığınız zaman, eşsiz bir deneyim yaşayabilirsiniz. Uzun süre dayanıklı televizyon modellerinin şık ve teknolojik özellikleri karşısında büyülenebilirsiniz. Her bütçeye uygun tv fiyatları hakkında detaylı araştırma yaparak, ayırdığınız bütçe için ideal ürünü satın alabilirsiniz.

Televizyonların Öne Çıkan Özellikleri

Televizyonlar pek çok farklı donanımsal özelliklere sahip olarak üretilebilir. Farklı tasarımlar sunan markaların televizyon modelleri arasından kendinize en çok hitap eden ürünü seçmeniz gerekir. Özellikle sinema geceleri için televizyonun yüksek kalitede görüntü sunması en çok istenen özelliklerden birisidir. OLED, LED gibi farklı görüntü kalitesi sunan televizyon özellikleri vardır. LED özelliğe sahip televizyonlarda görüntü LED’ler aracılığıyla yansıtılır. LED özellikli modeller yüksek oranda enerji tasarrufu sunar. Markalar LED özellikli ürünlerini tasarlarken, son teknolojiyi kullanılır. OLED TV özelliği ise üstün renk kalitesi sunar. Canlı, parlak, keskin, net ve yüksek kontrasta sahip görüntüler sunan OLED TV’ler sayesinde eşsiz bir deneyim yaşayabilirsiniz. Buna ek olarak OLED TV özellikli ürünler genellikle çok ince bir tasarıma sahiptir. Aynı zamanda televizyonun çözünürlük özelliği de kullanıcılar tarafından önem verilen bir konudur. Pek çok farklı çözünürlük türü mevcuttur. Her marka kendi ürününe uygun olan çözünürlük özelliğini kullanabilir. HD çözünürlük kalitesi genel olarak küçük televizyon modellerinde kullanılan bir özelliktir. Full HD özellikli televizyonlar ise genel olarak 1080 piksel görüntü kalitesi sunar. Buna ek olarak 4K ve 8K UHD çözünürlük özellikleri de mevcuttur. Bu özellikler teknolojinin gelişmesiyle ortaya çıkmıştır. 4K UHD özelliği 1080p çözünürlükteki bir televizyonu; yaklaşık 4 katı kadar bir piksel seviyesine ulaştırır. 4K UHD özellikli televizyonlar daha net, detaylı ve canlı görüntüler sunar. Buna ek olarak pek çok 4K UHD özellikli televizyonda HDR teknolojisi kullanılır. HDR teknolojisi sayesinde görüntüdeki renkler ve kontrast daha gelişmiş, kaliteli bir şekilde sunulur. 8K UHD özelliği de yaklaşık 8.000 piksel çözünürlük sağlar. Gerçekçi, kaliteli ve detaycı özelliğe sahip olan 8K UHD sayesinde, tüm görüntülere hakim olabilirsiniz. Buna ek olarak televizyonların yenileme hızı da oldukça önem verilen bir konudur. Yenileme hızı; saniyede kaç kere gösterildiğini tanımlayan tabirdir. Seçimlerinizi yaparken yüksek yenileme hızına sahip modellere göz atabilirsiniz. OLED ya da LED TV modellerini inceleyerek, size en çok hitap eden ürünü satın alabilirsiniz. Her bütçeye hitap eden OLED ve LED TV fiyatları hakkında detaylı bilgi sahibi olarak, bütçe dostu seçimler yapabilirsiniz. Aynı zamanda televizyonun boyutu da fiyatlandırma üzerinde etkili bir kriterdir. Büyük ya da küçük televizyon fiyatları hakkında da araştırmalar yapabilirsiniz.

Televizyon Tasarımları: Kavisli mi Düz mü?

Televizyonlar donanımsal özelliklerine bakılarak seçilse de, bu ürünlerin tasarımları da önemli konular arasında gösterilebilir. Çeşitler genel olarak tasarımsal anlamda farklılık gösterebilir. Öncelikle televizyonlar farklı tasarımlara sahip olabilir. Kavisli ve düz tasarıma sahip modeller farklı zevklere göre seçenekler arasında yer alır. Kavisli modeller; ince cam yapısı ve eğimli hatlara sahip olan televizyonlardır. Özellikle geniş ailelerde bu ürünler tercih edilebilir. Kavisli özelliğe sahip olan televizyonlar geniş bir izleme açısı sunar. Bu sayede televizyon izleme mesafenizi doğru ayarladığınız takdirde, ekrandaki tüm detayları yakalayabilirsiniz. Geniş izleme açısı sunan bu modeller, keskin ve net görüntüsüyle de göz doldurur. Aynı zamanda kavisli modeller, izleyiciler için ekstra bir derinlik sunar. Bu sayede de izlediğiniz dizi ya da filmlerin etkisine kolayca kapılabilir, arkadaşlarınızla sinema geceleri düzenleyebilirsiniz. Buna ek olarak kavisli modellerde, televizyona direkt olarak yansıyan ışık yakalanmaz. Böylelikle televizyon izlerken çevreden gelen farklı yansımaların neden olduğu parlama ve görüntü bozulmaları en aza indirilebilir. Buna ek olarak kavisli televizyon modellerinde kontrastı en iyi şekilde yansıtan ince camlar kullanılır. Düz televizyonlara göre yüksek fiyatlı olan bu ürünler; fiyatına rağmen yüksek kalite sunduğu için kullanıcılar tarafından tercih edilir. Düz televizyonlar ise en sık tercih edilen klasik modeller arasında gösterilebilir. Düz ve ince yapılı bu ürünler her ortama uygun seçeneklerdir. Bu modeller kristal ve plazma olarak kendi arasında ikiye ayrılabilir. Plazma modeller duvara ya da farklı bir üniteye monte edilebildiği için, yer anlamında büyük bir avantaj sağlar. Buna ek olarak kristal modeller ise ultra ince yapıları ile şık, hafif ve az yer kaplayan bir tasarıma sahiptir. Televizyonların modellerinin yanı sıra renkleri de farklılık gösterebilir. Siyah ya da gri gibi klasik renk seçenekleri pek çok marka tarafından kullanıcılara sunulabilir. Bunun yanı sıra renkli ve eğlenceli bir tasarım arıyor olabilirsiniz. Farklı markalar mor, pembe, kırmızı gibi renk seçenekleriyle çeşitli kullanıcılarına hitap eder. Bu renk seçenekleri arasından evinizin tasarımına ve zevklerinize  uygun olan modeli satın alabilirsiniz. 82 ekran televizyon gibi farklı ekran boyutlarına sahip modeller de mevcuttur. Televizyonu yerleştireceğiniz alanın ölçülerini göz önünde bulundurarak seçimlerinizi yapabilirsiniz. Televizyon fiyatları en ucuz seçenekler için hem indirimler hem de kampanyaları Akakçe’den takip edebilirsiniz.

 

Öne Çıkan Televizyon Markaları ve Fiyatları

 

Pek çok farklı televizyon markası arasından aradığınız özelliklere ve bütçenize göre seçim yapabilirsiniz. Tüm markalar, kendi ürünlerini en iyi şekilde kullanıcılara sunmayı hedefler. Markalar ürünlerini üretirken gelişen teknolojiyi, kullanıcı isteklerini ve taleplerini göz önünde bulundurur. Samsung, Vestel, LG gibi markalar piyasada öne çıkan ürünler üretir. Vestel marka ürünler yerli üretimdir. Vestel televizyonlar yüksek görüntü kalitesi, canlı renkleri ve çözünürlükleri ile ön plana çıkmayı başarır. Aynı zamanda Vestel ürünlerini üretirken; akıllı tv teknolojisini kullanır. Akıllı televizyonlar, internete bağlanabilen modellerdir. Bu sayede telefondan ya da bilgisayardan yapmanız ve araştırmanız gereken pek çok işi smart özellikli televizyondan da tamamlayabilirsiniz. Kalitesi ve uygun fiyatlarıyla ön plana çıkan Vestel, her bütçeye hitap eder. 1500 TL ve 6000 TL arasında değişen fiyat seçenekleri sunan Vestel TV seçenekleri arasından ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. LG televizyonlar da yenilikçi ve teknolojiyi takip eden modelleriyle ön plana çıkar. Buna ek olarak LG televizyonlar OLED teknolojisi ile ön plana çıkar. Yüksek parlaklık ve ekstra incelik sunan bu modeller sayesinde eşsiz görüntü kalitesine tanık olabilirsiniz. 2000  TL ve 40.000 TL arasından değişen fiyat seçenekleri bulunur. Samsung geniş ürün çeşitliliği, her bütçeye hitap eden fiyatları ve teknolojiyi yakalayan özellikteki ürünleriyle ön plana çıkmayı başaran bir diğer marka olarak öne çıkar. Samsung televizyon fiyatları da tüm markalarda olduğu gibi özelliklerine, boyutlarına ve tasarıma göre farklılaşır. Samsung tv fiyatları geniş bir skalada kullanıcılara sunulur.  2000 TL ve 90.000 TL arasında değişen fiyat seçenekleriyle pek çok farklı özellikte televizyon bulabilirsiniz. Samsung televizyon fiyatları geniş fiyat skalasına sahip olmasının yanı sıra teknolojiyi yakalayan, eşsiz donanımsal özelliklere sahip televizyon modelleriyle de kullanıcılardan tam not alır. Samsung LED ve LCD televizyon çeşitleri farklı bir görüntü ayarına sahip olarak üretilir. Marka; her modelinde farklı görüntü ayarı seçenekleri sunar. Siz bulunduğunuz ortamın ışık derecesine, izlediğiniz filmin ya da dizinin sahnesine bağlı olarak ayarlamalar yapabilirsiniz. Bazı durumlarda bu ayarlamalarla uğraşmak istemeyebilirsiniz. Samsung televizyonlar kurulum aşamasından sonra kullanıcıları için otomatik bir görüntü ayarı sunar. Dilerseniz bu görüntü ayarında ve modda değişiklikler yapabilirsiniz. Buna ek olarak Samsung kullanıcıları için eşsiz ses kalitesine sahip tv modelleri sunar. Özel bir ses teknolojisi kullanan Samsung, izlediğiniz film ve dizilerde anı yaşamanıza olanak tanır. Anı yaşayabileceğiniz ses teknolojisine sahip olan Samsung televizyon modelleri sayesinde sürükleyici ve gerçek bir sinema deneyimi yaşayabilirsiniz. Her bütçeye hitap eden Samsung smart tv fiyatları sayesinde teknolojinin tadını çıkarabilirsiniz.

 

 

 

  Sıradaki Haber: 10 sözleşmeli bilişim personeli alınacak
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)