Tarım alanları suya kavuşuyor

03 Aralık 2021 / Cuma 11:32:17 | GÜNCEL |

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, Olukman Tekke Göleti sulaması çalışmalarının devam ettiğini ve projenin %62’lik kısmının tamamlandığını açıkladı. Projenin hayata geçirilmesiyle toplamda 1640 dekar tarım alanı sulamaya açılacak.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

Konu hakkında yapılan açıklamada; “DSİ olarak son yıllarda modern sulama projelerini geliştirerek uygulamaya koyuyoruz. Modern sulama ile tarımda sağlanan verim artışları,  üretim deseninin çeşitlenmesi, çiftçi gelirlerinde doğrudan ve dolaylı artışa neden oluyor. Bu durum bir yandan kırsal kalkınmanın hedeflerinden olan yoksulluğun azaltılması amacına hizmet ediyor bir taraftan da yaşam standardını yükselttiği için göçü önlüyor.”

 

“Bursa ili ve ilçelerinde son dönemde yapılan su yapılarının artması bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde de önemli rol oynamaktadır. Bu kapsamda Olukman Tekke Göleti sulaması inşaatında çalışmalar sürdürülüyor. Projenin tamamının bitirilmesi ile birlikte toplamda 1640 dekar tarım alanı sulamaya açılacak.  Projenin %62’lik kısmı tamamlanmış olup; yüklenici tarafından temin edilen çeşitli çap ve basınç sınıfında 13.630,94 m HDPE boru döşenmesi ve 101 adet sanat yapısı imalatları işinin aralık ayı sonuna kadar tamamlanması planlanmaktadır. Projenin hayata geçirilmesiyle milli ekonomiye yılda 6 milyon 500 bin TL katkı sağlanacak” ifadelerine yer verildi.

 

 

 

 

 

  Sıradaki Haber: Mobilyacı hala umutlu
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)