Tarihi 'Seninleyiz Kudüs' mitingi

08 Şubat 2020 / Cumartesi 14:22:22 | GÜNCEL |

Yeniden Refah Partisi, 9 Şubat Pazar günü saat 14.00'de Sakarya Kent Meydanı'nda Filistin ve Kudüs'e destek için "Seninleyiz Kudüs" mitingi düzenleyecek.

Başta Erbakan Vakfı, IHH ve Ümmet Vakfı olmak üzere çok sayıda sivil toplum kuruluşunun destek vereceği mitinge Filistin'in Ankara Büyükelçisi Faed Mustafa ve Filistin davasına gönül vermiş bir çok önemli ismin katılacağı belirtildi.

 

Yeniden Refah Partisi İnegöl İlçe başkanlığından yapılan yazılı açıklamada "Trump ve Netanyahu tarafından açıklanan sözde ‘Yüzyılın Planı’ Milli Görüş’ün haklılığını, ferasetini bir kez daha göstermiştir. Biz Milli Görüş olarak 50 yıldan beri; ABD’nin arkasındaki görünmez gücün Siyonizm olduğunu, ABD’de Siyonizm’in onayı olmadan ‘başkan adayı’ olmanın mümkün olmadığını ifade ediyoruz. Ayrıca 50 yıldan beri Dünya Siyonizmi’nin ve Siyonist İsrail Devleti’nin amaçlarını ve hedeflerini tek tek açıklayarak tüm insanlığa en önemli uyarı vazifesini yapıyoruz.Her zaman söylediğimiz gibi; Filistin halkının geleceğini tayin etme hakkı Trump ve Netanyahu’nun değil, ancak ve ancak Filistinlilerindir. İşgalci İsrail devleti’nin asıl hedefi olan 'Büyük İsrail' yolunda attığı bu adımlar asla kabul edilemez!Yeniden Refah Partisi olarak; atılması gereken adımşarı en güçlü şekilde tüm dünyaya haykırmak için, Milli Görüş lideri merhum Erbakan Hocamız’ın 'Amerika İsrail’i bu kadar seviyorsa, kendi eyaletlerinden bir tanesini İsrail’e versin' sözünü tüm dünyaya bir defa daha haykırmak için, Kudüs’ün ve Mescid-i Aksa’nın sahipsiz olmadığını Göstermek için, 9 Şubat Pazar günü, saat 14’de, Sakarya Kent Meydanı’nda “Seninleyiz Kudüs” mitingimizi on binlerin katılımıyla gerçekleştireceğiz inşallah! Tüm teşkilatlarımızı, tüm milletimizi 9 Şubat’ta, Sakarya Kent Meydanı’na bekliyoruz. İnegöl’den 9 şubat pazar günü saat 10:30 da ilçe binası önünden otobüslerimiz hareket edecektir.” ifadeleri yer aldı. 

  Sıradaki Haber: Mezitlerde ekipler teyakkuzda
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)