Tahtaköprü de Şampiyon Nell Mobilya

18 Temmuz 2012 / Çarşamba | SPOR |

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

Tahtaköprü Belediyesi"nin Spor Toto teşkilatı desteği ile Tahtaköprü Beldesine kazandırdığı halı sahada ilk turnuva sona erdi. Halı sahanın açılışına özel gerçekleştirilen turnuvada 16 takım kıyasıya mücadele ederken, turnuvanın şampiyonu Tahtaköprü Spor"u 4-3"le geçen Nell Mobilya oldu. Şampiyona kupasını ise Tahtaköprü Belediye Başkanı Eşref Yiğit verdi.

 

Turnuvada kıran kırana geçen grup maçlarının ardından, gruplarında ilk ikiye kalarak bir üst tura yükselen takımlar; Hasanpaşa Köyü, İnegöl Ziraat Odası, Tahtaköprü Spor, Nell Mobilya, Konurlar Köyü, Paşagücü, Tahtaköprü Belediyespor ve Kafkasspor olmuştu. Eleme usulü ile oynanan 1. Tur müsabakalarında Ziraat Odası- Konurlarspor, Hasanpaşaköyü-Paşagücüspor, Nell Mobilya- Tahtaköprü Belediyespor, Kafkasspor- Tahtaköprüspor eşleşirken,  birinci turu galip tamamlayan takımlar ikinci turda karşı karşıya geldi. Son olarak 9 Temmuz akşamı nefes kesen turnuvanın finali oynandı. Saat 21.30"da Nell Mobilya Tahtaköprüspor arasında oynanan ve müthiş bir mücadeleye sahne olan final maçında, gülen taraf Nell Mobilya oldu. Nell Mobilya rakibini 4-3 mağlup ederek şampiyonluğunu ilan ederken, Tahtaköprüspor ise ikincilikle yetindi.

 

Final maçının ardından düzenlenen kupa töreninde, şampiyon takıma kupasını Tahtaköprü Belediye Başkanı Eşref Yiğit verdi.

Kupa töreninde konuşan Yiğit, bundan sonra halı sahada turnuvaların sürekli olarak düzenleneceğini vurgulayarak; "Bu turnuvanın ardından sadece köyler arası, ardında da bütün İnegöl halkına açık Olgunlar turnuvası düzenlenecektir. Sporseverler nezih bir ortamda hem spor yapıp, hem de temiz havada dinlenme imkânı bulacaklardır. Futbol turnuvası komitesi Nihat Tunca ve Nurettin Uslu nezaretinde bu tür çalışmalar devam edecek" dedi.

  Sıradaki Haber: Facebook 100süzlüğü
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)