Sürücülerin ateşleri ölçülüyor

03 Nisan 2020 / Cuma 13:24:36 | GÜNCEL |

Koronavirüs tedbirleri kapsamında emniyet ekipleri, oluşturulan denetleme noktalarında sürücü ve araçlarda bulunan yolcuların ateşlerini ölçüyor.  


Korona virüs nedeniyle İnegöl'de önlem ve tedbirler üst seviyeye çıkartıldı. Alınan tedbirler kapsamında şehirde oluşturulan polis denetleme noktalarında araçlar durduruluyor. 

Sürücü ve araçta bulunan yolcuların ateşleri görevliler tarafından kontrol edilirken, sürücü ve yolculara bilgilendirmeler yapılıyor. Zorunlu olmadıkça evlerinden çıkmamaları konusunda uyarılarda bulunuldu. 

Uygulama nedeniyle araç yoğunluğu oluşurken; halk otobüslerine yolcuların oturma düzeni kontrol edildi ayrıca sürücülere uymaları gerekenler anlatıldı.  

Virüsün yayılımını en aza indirebilmek için amacıyla başlatılan uygulama 24 saat esasına göre gerçekleştiriliyor. 

Şehir içindeki uygulamanın yanı sıra ilçenin giriş ve çıkışlarında da uygulamalar yapılıyor. Denetleme noktalarında polis ve jandarma ekipleri tarafından durdurulan araçlardaki sürücü ve yolcuların ateşleri tek tek ölçülüyor.  Ekipler vatandaşları da bilgilendirerek gerekli olmadıkça sokağa çıkmamaları hususunda uyarıyor.

  Sıradaki Haber: Ünlü oyuncu korona virüsünden hayatını kaybetti
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)