SIRADIŞI BİR CAMİİ

01 Ekim 2013 / Salı | İNANÇ |

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

İpekyolu Camii Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Semih Kılıç, yönetim kurulu üyeleri, Yusuf Şen, İbrahim Coşkun, Ahmet Yurdakul ve Adnan Koşarer ile birlikte camii inşaat alanında bir basın toplantısı düzenledi.

 

ÖRNEK BİR CAMİİ

"Allah'ın mescitlerini, ancak Allah'a ve ahiret gününe inanan, namazı dosdoğru kılan, zekâtı veren ve Allah'tan başkasından korkmayan kimseler imar eder. İşte onların doğru yolu bulanlardan olmaları umulur." Tevbe Süresinin 8.ayeti ile konuşmasına başlayan Kılıç: “Ortaköy yolu üzerinde çok sayıda mesken olduğundan bu bölgede oturanlara hizmet verebilecek bir caminin inşası uzun zamandır bizim gündemimizdeydi.”

 

“ Belediye Başkanımız Alinur Aktaş 3070 m2 camii inşası için yer ayırdıklarını ve bizlere bu yeri camii yapımı için verebileceklerini söylediler. Biz de derhal dernek kuruluşunu gerçekleştirdik. Bu proje ile emek vererek bedel ödeyerek günümüz ihtiyaçlarını karşılayan ve özgün olmakla beraber manevi havasını da koruyan camilerin yapımına bir örnek olsun istedik” dedi.

 

KADINLAR VE ENGELLİLER DE DÜŞÜNÜLDÜ

Cami ile ilgili bilgiler veren Semih Kılıç: “İsmini tarihi ipek yolundan alıyor. İnşallah ecdadımızın açtığı yolda, İslam’a hizmet yolunda bir küçük eserle bu kervana katılmak istiyoruz. Bir konak da biz oluşturalım istiyoruz. 280 m2 tabanda oluşan bir cami. Değişik bir mimarisi var. 400 hane var bu bölgede. Bu eksikliği kapatacak bir cami.”

 

“ 3 dönüm kadar bahçesi var. Bir de müştemilatı var. İmam lojmanı, derslikleri, abdest alma yerleri. Dileyen hanımların beş vakit namaza katılabilecekleri, engelli dostlarımızın zahmetsizce cemaate dahil olacakları, namaz vakitleri dışında da lokallerinde hanım ve beyler için ayrı, bahçelerinde, dersliklerinde aktivitelerin devam edeceği bir camii olsun istedik. Proje çalışması için mimar Şahin Biba ile gerçekleştirdik.

 

HAYIRSEVERLERE ÇAĞRI

“Ramazan ayının birinci günü Müftü beyin kıbleyi tayin etmesiyle birlikte Besmele çekip inşaat çalışmalarımızı başlattık ve direk kalıp seviyesine getirdik” diyen Kılıç, şöyle devam etti: “Şu ana kadar tanıdığımız, tanımadığımız birçok kişinin desteğine muhatap olan bu hayırlı hizmetin hayırsever İnegöl halkı katkıları ile en kısa zamanda tamamlanacağını düşünüyoruz. İçinde huzurla ibadet edebileceğimiz İpekyolu Camii’nin açılışını da birlikte yapmayı Allah nasip etsin” Kılıç, hayırseverlerin desteği ile 2014 Ramazan’ına camiyi yetiştirmeye çalışacaklarını sözlerine ekledi.

 

.

  Sıradaki Haber: Camide engelleri aşamadık
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)