Sefertası Ailesi İftarda Buluştu

13 Ağustos 2011 / Cumartesi | GÜNCEL |

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

Sefertası Derneği tarafından verilen iftar yemeğine 250 kişilik bir grup katıldı. Verilen iftar yemeğine Yenice Rehabilitasyon Merkezinden de 40 kişilik bir grup katıldı.

 

Yemek sonrası açıklama yapan İlçe Kaymakamı Durmuş Gencer, Sefertası Derneği"nin düzenlediği iftarda bulunmaktan son derece mutlu olduğunu belirterek: "Bugün Sefertası Derneğimizin yetim çocuklara, fakir çocuklara ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğümüzün Yenice"deki Rehabilitasyon Merkezindeki çocuklarla birlikte iftar düzenlediler. Biz bu iftarın üçüncüsünde buradayız. Gerçekten çok anlamlı, beni çok mutlu eden bir sofra. Onlarla akşam yemeğini paylaşmak, onların sofrasında olmak beni son derece mutlu etti. Ramazan"ın da bana göre esas gayesi bu. Güçsüzlerin, sosyal paylaşımların yapıldığı, öksüze el uzatıldığı, fakire, fukaraya el uzatıldığı bir zaman bunu da derneğimiz çok güzel bir şekilde yerine getiriyor. Ben çok yakinen takip ediyorum. İhtiyaç sahibi ailelere sadece Ramazan"da değil yılın 365 günü ulaşmaya çalışıyorlar. Bizim aynı zamanda Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımız var. Ben yemeğe katılan arkadaşlarımıza, sponsorluk yapan kardeşlerimize, bu güzel müessesenin sahiplerine teşekkür ediyorum. Burası artık bizim için marka oldu. Ramazan"ın 30 gününden bir tanesini mutlaka burada geçiyor. Çocuklarımızın özellikle oyuncaklarla buluşması aynı bir anlam. İnşallah iftarın tekrarında buluruz. Be vesile ile de vatandaşlarımızın şimdiden Ramazan Bayramını kutluyorum. Bizde kaymakamlık olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yaklaşık 1470 vatandaşımıza nakdi yardım yaptık. Ayrıca gıda yardımını da planlıyoruz. İnşallah bin kişiden az olmamak kaydıyla gıda yardımlarını da doğrudan evlerine ulaştırmış olacağız."diye konuştu.

 

Sefertası Derneği Başkanı Ali Doğan ise bugün yardım ettikleri ailelerin durumlarını düzelttikten sonra derneklerine yardım ettiklerine şahit olduklarını ifade ederek:  "Sefertası Derneği olarak yardım alan ve veren olmak, herkes için geçici bir süre için bugün alan yarın verir, bugün verende yarın alabilir durumda olabilir. Biz bir aileyiz. Bu ailenin parçaları olarak yardımlaşıyoruz. Yemeğimize katılan herkese çok teşekkür ediyorum. İnşallah yemekten sonra çocuklarımız oyuncaklara binerek eğlenecekler. İnşallah bu yemeğin devamı ileriki yıllarda gelir. Bu yemekleri bugün yardım alan insanların sonraki yıllarda darlıktan kurtulup, ferahlayıp, bizi finanse ettiklerine şahit oluyoruz."diye konuştu

 

Atrium Eğlence Merkezinde verilen iftara yemeğinin ardından çocuklar protokol üyeleri ile birlikte parkta doyasıya eğlendi.

 

  Sıradaki Haber: SP li Hanımlar Somali İçin Devrede
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)