Saygı ve minnetle anıyoruz

09 Kasım 2020 / Pazartesi 16:46:17 | SİYASET |

CHP İlçe Başkanı Kemal Torun, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

Başkan Torun yayımladığı mesajında;

“Kurtuluş Savaşı’nın önderi, özgürlük ve bağımsızlığın simgesi, ebedi başkomutan, eşsiz devrimci Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikal edişinin yıl dönümünde büyük bir özlem, şükran ve minnetle anıyorum. Büyük Atatürk’ün ilke ve devrimlerinin değeri her geçen gün toplumumuzun tüm kesimlerince daha iyi anlaşılıyor, kan ve barut kokusunun hâkim kılınmaya çalışıldığı coğrafyamızda özgür ve onurlu yaşamak isteyen milyonlara ilham vermeye devam ediyor. Atatürk’ün harcını bağımsızlık bilinci ve milli egemenliğe kayıtsız bağlılıkla kardığı Türkiye Cumhuriyeti’nin temel ilkeleri ve kuruluş değerleri, mazlum milletler için kendilerini barışa, huzura, adalete ve demokrasiye ulaştıracak pusula olma görevini sürdürüyor.”

 

“Bu bağlamda, Atatürk’ün kurucusu olduğu Cumhuriyet sayesindedir ki ülkenin gerçek sahipleri bir kişi, bir aile veya bir zümre değil, milletin kendisidir. Cumhuriyetimizin temeli olan demokratik, laik, sosyal hukuk devleti ilkesi, milli egemenliğin güvencesi ve karşı karşıya bulunduğumuz adaletsizliklerin, haksızlıkların, ekonomik ve sosyal sorunların çaresidir. Bu nedenle özgür ve onurlu yaşamak isteyen her yurttaşımız,  Cumhuriyetimizin temel ilke ve değerlerine kararlılıkla sahip çıkma ve Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandırma, ülkemizde mutlak adaleti sağlama mücadelesinin parçasıdır.”

 

“Bu duygu ve düşüncelerle ebediyete intikalinin 82. Yıldönümünde; Kurtuluş Savaşında ülkemizi emperyalist işgalden kurtarıncaya kadar, amansız bir savaşçı;  savaş sonrası ‘’Yurtta barış, dünyada barış’’ ilkesiyle barışın güvencesi olan Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını,  vatanımız ve birlik beraberliğimiz için şehit düşmüş tüm kahramanlarımızı rahmetle anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz; tüm gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.” diye konuştu.

  Sıradaki Haber: Esnaf ziyareti yapacak
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)