Satrancın şampiyonu Altın Nesil

17 Mayıs 2018 / Perşembe 18:02:15 | EĞİTİM |

2017-2018 Eğitim Öğretim yılında İnegöl Belediyesi ve Satranç Federasyonun katkıları ile 3’üncüsü düzenlenen satranç turnuvasında, Altın Nesil Okulları öğrencileri bireysel ve takım olarak yine turnuvanın zirvesinde yer aldılar.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

375 ÖĞRENCİ KATILDI

 İnegöl’de toplamda 120 okuldan 375 öğrencinin mücadele ettiği ve 4 gün süren satranç turnuvasına katılan Altın Nesilli öğrenciler, kupa ve madalyaları toplayarak okullarına döndüler.

KUPALARI TOPLADILAR

Farklı kategorilerde uygulanan turnuvada, 1-2.sınıf öğrencileri arasından A.Yusuf ÖZER, O.Salih KÜÇÜK, Ö.Asaf AYDIN takım olarak birinci; 3-4.sınıflarda Mert BAHÇECİ, Şevket BAHÇECİ, Alperen ERDEM takım olarak birinci; 5-6.sınıflarda Kaan Talha CİNGÜ, Kayra GÜRBÜZ, Hasan ATIŞ da yine takım olarak birinci oldular.

TAKIM HALİNDE BAŞARI

Takım olarak elde edilen önemli başarıların yanı sıra bireysel olarak da derece elde eden öğrenciler de başarılarının sevincini yaşadılar.

 3-4.sınıflar arasında Şevket BAHÇECİ birinci, Mert BAHÇECİ ise ikincilik derecesini elde etti. 5-6.sınıflar ise Kaan Talha CİNGÜ başarılı maçlar sonucunda birincilik derecesini kazandı.

Okul içinde ve dışında yaptıkları çalışmalar sonucunda elde edilen bu başarıların tesadüf olmadığını belirten Okul Müdürü Serdar ACAR, bundan sonraki süreçte de gerek atölye çalışmaları gerekse kulüp çalışmaları içinde satrancın önemli bir yerinin olacağını ifade etti.

 

  Sıradaki Haber: Yılın çevreci okulu seçildi
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)