Sağlık hizmetleri tek çatı altında

15 Ocak 2020 / Çarşamba 09:45:47 | SAĞLIK |

İnegöl’deki birinci basamak sağlık hizmetlerini tek çatı altında toplayan Sağlıklı Yaşam Merkezi, hizmet vermeye başladı.

SAĞLIKLI YAŞAM MERKEZİ HİZMETE BAŞLADI

İnegöl Belediyesi’nin tahsis ettiği eski huzurevi binasının yerine, Bursa İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yaptırılan Sağlıklı Yaşam Merkezi projesi ile İnegöl’deki sağlık hizmetleri tek çatı altında toplandı.

 2018 yılı Haziran ayında temeli atılan binanın yapımı tamamlandı. 5 milyon 500 bin TL’ye mal olan donanımlı hizmet binası hizmete açıldı.

5 bin 500 metrekare alan üzerinde yükselen İnegöl Sağlıklı Yaşam Merkezi, 3 bin metre kare kapalı alanda hizmet verecek.

 Merkezin bünyesinde; Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezi (KETEM), Obezite Birimi, Sigarayı Bıraktırma Polikliniği, Anne ve Çocuk Sağlığı Hizmet Birimi, Verem-Savaş Birimi, Ergen Çocuk Merkezi Aile Sağlığı Merkezleri gibi birimler yer alıyor. Ayrıca İlçe Sağlık Müdürlüğü ile Toplum Sağlığı Merkezi de buraya taşındı. Yeni binayla birlikte kentin Sağlıklı Yaşam Merkezi eksiği giderildi. Binada ayrıca 112 noktası da bulunuyor.

  Sıradaki Haber: GSS sistemine prim borcu olanlara sağlık hizmeti sürecek
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)
NÖBETÇİ ECZANE
Nöbet Saati: 17:00-01:00
BİRCAN
Telefon:
Nöbet Saati: 17:00-08:30
SAĞLIK
Telefon:
Nöbet Saati: 17:00-01:00
TÜRKER
Telefon: