Saadet’ten Kızılay’a ziyaret

15 Mayıs 2020 / Cuma 00:56:43 | SİYASET |

Saadet Partisi İlçe Başkanı Hasan Eroğlu ve beraberindeki heyet Türk Kızılay İnegöl şubesini ziyaret etti. Sosyal mesafe kurallarına riayet edilerek yapılan ziyarette Saadet Partisi tarafından hazırlanan COVID-19 ve kriz Yönetimi istişare dosyası Türk Kızılay İnegöl Şube Başkanı Varol Yılmaz’a takdim edildi.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

TÜRK KIZILAY İNEGÖL’E TEŞEKKÜR

Yapılan ziyarette konuşan Saadet Partisi İlçe Başkanı Hasan Eroğlu Çin’de ortaya çıkan ve bütün dünyaya yayılan koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı bütün insanlığın büyük bir mücadele içine girdiğini, sağlık boyutuyla başlayan salgının, başta ekonomi olmak üzere daha birçok boyutuyla, insanlığı derinden etkilediğini ve etkilerini daha da artıracak gibi gözüktüğünü belirterek, “İnegöl’ümüzde de iki ayı aşkın süredir bu mücadelede fedakârca görev yapan siz değerli Türk Kızılay gönüllülerimize ve idarecilerimize yürekten şükranlarımızı sunuyorum.” dedi.

PANDEMİ İLE MÜCADELEDE YEREL İDARECİLERE ÖNEMLİ SORUMLULUKLAR DÜŞMEKTE

Pandemi ile mücadele sürecinde merkezi yönetime düşen sorumluluk olduğu gibi yerel idarecilere, kamu yararına çalışan dernek ve diğer sivil toplum kuruluşlarına da yükümlülükler düştüğünü belirten Hasan Eroğlu “Bu bağlamda ilçemizde idari ve mülki yönetimin temsilcileri İnegöl Kaymakamlığımız ve İnegöl Belediyemizdir. Kamu yararına çalışan en önemli kurumumuz ise Türk Kızılay’ı olarak sizlersiniz. Bu sebeple öncelikli olarak bazı konuları sizinle istişare etmeyi gerekli gördük.” dedi.

YAPICI MUHALEFET GÖREVİMİZ GEREĞİ GENİŞ KAPSAMLI BİR ÇALIŞMA YAPIYORUZ

Yapıcı ve çözüm odaklı muhalefet anlayışıyla hareket ettiklerini belirten Eroğlu “Saadet Partisi olarak sizlere bugün bir dosya sunuyoruz. Sunduğumuz bu dosyada hem bu salgınla mücadele için hem de muhtemel doğal afet ve krizlerin çözüm yollarına ilişkin İnegöl’ümüze yönelik çözüm önerilerimiz bulunmakta. Sunduğumuz dosyada her konudan sonra sizin de görüş ve önerilerinizi belirteceğiniz alanlar var. Özellikle kriz yönetimi hususunda işin mutfağında olan sizlerle bu çalışmayı istişare etmek istiyoruz.” dedi.

KARAMSARLIK YOK; UMUT VAR

Türk Kızılay İnegöl’ün talep etmesi durumunda her zaman Saadet Partisi İnegöl teşkilatı olarak tüm teşkilatıyla birlikte kendilerine düşen sorumluluk ve görevleri özverili bir şekilde yerine getireceklerini ifade eden Hasan Eroğlu “Devir; derdi bölüşerek azaltma, geliri bölüşerek çoğaltma devridir. Bugüne kadar nice badireleri birlikte aştık. Birlikte ağladık, birlikte güldük.İnanıyoruz ki; bu zor günleri de hep birlikte aşacağız. Karamsarlık yok; umut var. Hüsnü kabulünüz için ve çalışmamıza sunacağınız katkılar için şimdiden teşekkür ediyorum” dedi.

İKİ AYDIR ÇOK YOĞUN ÇALIŞIYORUZ

Saadet Partisi İlçe Başkanından sonra söz alan Türk Kızılay İnegöl Şube Başkanı Varol Yılmaz, iki aydır gerek korona virüs gerekse ramazan ayı sebebiyle çok yoğun çalıştıklarını ifade etti. Yılmaz: “Sürecin başından beri ciddi anlamda yardım seferberliği içindeyiz. Yaşanan pandemi sebebiyle erzak kolilerimizin tesliminde sosyal mesafeye dikkat ediyoruz. Gönüllü arkadaşlarımız gerçekten büyük özveri ile gece gündüz çalışmakta. Ben başta çalışan arkadaşlarımız olmak üzere tüm bağışçılarımıza ve gönüllülerimize teşekkür ediyorum” dedi.

KAN İHTİYACIMIZ HER ZAMANKİNDEN DAHA FAZLA

Yaşanan pandemi süreci sebebiyle kan bağışlarında ciddi azalmanın olduğunu belirten Varol Yılmaz “Şimdi bir de Ramazan ayı münasebetiyle de daha da azalmış durumdaydı. Kritik seviyede diyebiliriz. Ancak İnegöl’de bizler geçtiğimiz günlerde bir çok kez kan bağışı kampanyası yaptık. Toplumsal bir farkındalık oluşturduk ki kan toplama yaptığımız günlerde hep toplama kapasitemizi tam doldurduk. İnşallah bundan sonraki günlerde de kan bağışı almaya devam edeceğiz.” dedi.

BAŞARILI OLACAĞINA İNANIYORUM

Kendisine taktim edilen dosya ile ilgili de açıklamada bulunan Varol Yılmaz “Kriz yönetimi çok derin bir mesele. Bir çok alt başlık var. Bu konuyla ilgili daha önce biz belediye başkanımız Alper Taban beye bir takım projeler sunmuştuk. Kendisi çok olumlu yaklaştı. Gerçekten üzerine durulursa İnegöl’ümüz için çok faydası olacaktır.” dedi.

ZİYARETLERİNDEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Varol Yılmaz “Bizler İnegöl’ümüzde tüm sivil toplum kuruluşları ve siyasi partilerle eşit mesafede çalışmalarımızı yürütüyoruz. İnegöl’ümüzün, vatandaşımızın faydasına olan her konuda elbette katkı koymak isteriz. Bu anlamda Saadet Partisi’nin istişare amaçlı bu ziyaretinden dolayı teşekkür ediyoruz.“ dedi.

  Sıradaki Haber: CHP’den Taban’a çağrı
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)