Randevusuz hasta alınmayacak

14 Temmuz 2020 / Salı 17:16:28 | SAĞLIK |

İnegöl Devlet Hastanesinde uygulanacak olan yeni koronavirüs tedbirleri açıklandı. Buna göre; randevulu hasta dışında kimse alınmayacak. Yoğun bakım, palyatif ve pandemi servislerinde de ziyaretler yasaklandı.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

YIĞILMA OLMASIN

Sağlık Bakanlığından hastanelere gönderilen yeni düzenlemelere göre; covid-19 pandemisi nedeniyle hastanelerde muayene randevuları MHRS VE 182 sistemi dışında alınmayacak. Hasta kabul kayıt ve polikliniklerden sıra verilmeyecek.  Randevulu hastaların randevuları, 30 dakika kala hastane içerisinde kabul edilecek.

 

BU BÖLÜMLERE ZİYARET YASAK

Hastane yoğun bakım, palyatif, pandemi servislerinde ziyaret kesinlikle yasak olup diğer servislerde yatan hastalarda ayakta olanların dışında ameliyat olmuş yardıma ihtiyacı olanlar hastaların dışındakilerin refakatçisi olmayacak.

 

Pandemi servisinde yatan hastalara su, giyim ve hijyen malzemeleri dışında, yiyecek ve içecek kabul edilmeyecek. Malzemeler 12.00 - 13.00 ve 17.00 - 19. 00 saatleri arasında güvenlik birimine teslim edilecek. Tüm tahlil ve tetkikler e-nabız sisteminden yüklenecek.

  Sıradaki Haber: Toplam vaka 350‘yi buldu
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)