Ramazan yardımları başladı

16 Nisan 2021 / Cuma 21:13:33 | GÜNCEL |

Türk Kızılay İnegöl Şubesi, Ramazan yardımlarıyla ihtiyaç sahiplerinin sofralarını bereketlendirecek. Şube Başkanı Varol Yılmaz, Ramazan yardımlarının gönüllüler tarafından dağıtılmaya başlandığını belirterek, dağıtılacak yardımların 300 bin TL tutarında olacağını açıkladı.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

153 yıldır ihtiyaç sahibi insanlara milletin merhamet elini uzatan Türk Kızılay, insanlığın zor günlerden geçtiği şu dönemde de yardım çalışmalarını sürdürüyor. 

Geçtiğimiz yıldan bu yana koronavirüs salgınında etkilenen İnegöl'de 3 bin 115 haneye yardımlarıyla destek olduklarını belirten  Şube Başkanı Varol Yılmaz, "Yardımlaşma ve dayanışmanın hayırda yarışmanın derdi olanla dertlenmenin gönül birlikteliğinin doyasıya yaşandığı Ramazan ayında da yapacağımız çalışmalarla ihtiyaç sahiplerinin sofralarını bereketlendireceğiz. Ramazan bereketini paylaşan tüm kalplere 'Hilal olsun Türkiye' sloganıyla Ramazan ayı boyunca Türk Kızılay İnegöl şubesi olarak erzak kolileri nakit yardımlar ve çocuk giydirme olarak planlamaktayız."

"Bu çerçevede İnegöl'de tespitini yaptığınız 392 haneye hane başı 500 TL nakdi yardım ile erzak kolisi bırakılacak, bunun yanında kurban bağışlarında hazırlanan kiloluk konserve kıyma etlerden 784 adet dağıtılacak.Bayramda çocuklarımız da unutmadık, toplam 295 evladımıza bayramlık kıyafet hediye edilecek. Tüm bu çalışmaların toplam bedeli kurban etleri hariç 300 bin TL civarında olacak. Yardımların dağıtımı için gönüllü ordumuza yaptığımız çağrı üzerine 11 araç ve 28 gönüllü ile dağıtım çalışmalarını başlattık. Dağıtımlar Ramazan boyunca devam edecek. Ramazan bereketini paylaşan tüm kalpleri Hilal olsun derken ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere hayırseverlerin fitre ve zekat bağışlarına talip olduğumuzu  şubemize beklediğimizi ifade etmek isterim. Bu vesileyle tüm halkımıza hayırlı Ramazanlar dilerim." diye konuştu. 

  Sıradaki Haber: Alibeyköy yeni meydanına kavuştu
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)