Ramazan camide geçiyor

06 Mayıs 2019 / Pazartesi 14:09:50 | İNANÇ |

İmam ve müezzinlerin yoğun Ramazan mesaisi başladı. Hatip ve müezzinler Ramazanda, günün büyük bölümünü camide geçiriyor.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

İmam ve müezzinlerin Ramazan mesaisi yoğun geçiyor. Mesaiye sahurda başlayan imamlar öğle namazına kadar ki zamanı mukabele okuyarak geçiriyor. Daha sonra öğlen cemaate namaz kıldırdıktan sonra Kur’an-ı Kerim ve mealini okuyan imamlar, ikindi namazı öncesi hadis sohbetinde bulunuyor.

 

Namazın ardından mukabele okuyan görevliler, akşam ezanını okuyup namazlarını kıldıktan sonra evlerine giderek iftar yapıyor. Bundan kısa bir süre sonra yeniden camiye gelen imamlar, teravih öncesi cemaate dini bilgiler veriyor.

 

Teravih sonrası cami cemaatiyle zaman geçiren ve dini sohbetlerde bulunan imamlar, evlerine gidip sahur yaptıktan sonra imsak ezanını okuyup sahur mukabelesine geçiyor. Günün büyük bölümünü camide geçiren din görevlileri, az bir uykuyla görevlerini yerine getiriyorlar.

 

Yoğun ve tempolu çalışan din görevlileri, okulların kapanmasının ardından başlayacak Yaz Kursunda öğrencilere eğitim verecek.  

  Sıradaki Haber: Camilerde mukabeleler başladı
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)