Proje sergisi açıldı

14 Temmuz 2021 / Çarşamba 18:49:30 | EĞİTİM |

Gaziosmanpaşa İmam Hatip Ortaokulu tarafından yürütülen Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında ‘Kodlama ile doğaya dokunuyoruz’ isimli sosyal sorumluluk projesini yapılan bir sergi ile son buldu.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

Açılışta konuşan Okul Müdürü Burhanettin Özdemir; ”Okul sadece sınıf değil, ders değil, sınav değil. Okul pek çok kültürel, sportif ve sosyal sorumluklarının geliştirildiği bir alan halinde olmalıdır. Okulumuzda Harezmi Eğitim modeli, etwinning projeleri, Avrupa Kalite Belgesi, etwinning Okulu gibi, Genel Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen “Okuyorum”projesi gibi pek çok projeden biri de bu proje. Yaklaşık bir buçuk yıldır yürütülen bu projede öğrencilerimizin sosyal sorumluluklarını geliştirilmesini amaçlamıştık. Proje sorumlusu öğretmenlerimize ve proje denetmeni Recep Erdoğan’a çok teşekkür ediyor, öğrencilerimizi kutluyorum.” dedi.

 

Koordinatör Murat Kocaman da; “19 Şubat 2020 de, tanıtım kokteyli ile projeyi başlamıştık. Koordinatör öğretmen olarak ben ve Teknoloji Tasarım öğretmenimiz Nazlı Günkızıl ve öğrencilerimizle yürüttük..” dedi.Açılışa katılan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Doğru da, ”Gaziosmanpaşa İmam Hatip Ortaokulunun pek çok proje yürüttüğünü biliyoruz. Bunlardan bir tanesi de Gençlik Spor Bakanlığı projesi olan “Kodlama ile Doğaya dokunuyoruz” projesi. Gerçekten öğrencilerimizin okul dışındaki çalışmalarına, sosyal sorumluluk bilinçlerinin gelişmesi bu tür projeler sayesinde olmaktadır. Bu sene akademik başarınızı da yakından takip ediyoruz. 2021 LGS’de başarılı olan öğrencilerimizi kutluyorum. Öğretmen velilerimize emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bu projeyi yürüten Murat Kocaman ve Nazlı Günkızıl hocalarımızı ve öğrencilerimizi emeklerinden dolayı tebrik ediyorum.” dedi Daha sonra İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali doğru ve beraberinde ki heyet tarafından sergi açılışı gerçekleştirildi.

  Sıradaki Haber: Lisansüstü programlara öğrenci alacak
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)