PFDK, İnegölspor’a ceza yağdırdı

12 Nisan 2019 / Cuma 10:34:28 | SPOR |

Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Amed Sportif Faaliyetler maçının ardından İnegölspor’a ceza yağdırdı. Mücadelede kırmızı kart gören Enes Bayır ile Taner Yalçın’a 2 maç ceza, kulübe ise taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle toplamda 22 bin TL para cezası verdi.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'ndan yapılan açıklamada;

“İnegölspor Kulübünün, 07.04.2019 tarihinde oynanan İnegölspor - Amed Sportif Faaliyetler TFF 2. Lig Beyaz Grup müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 4. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 12 bin TL para cezası ile cezalandırılmasına. Aynı müsabakada İnegölspor Kulübünün, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 10 bin TL para cezası ile cezalandırılmasına.”

 

“Aynı müsabakada İnegölspor Kulübü sporcusu Enes Bayır'ın, rakip takım oyuncusuna yönelik ciddi faulü nedeniyle 2 resmi müsabakadan men cezası ile cezalandırılmasına. Aynı müsabakada İnegölspor Kulübü sporcusu Taner Yalçın'ın, rakip takım oyuncusuna yönelik ciddi faulü nedeniyle 2 resmi müsabakadan men cezası ile cezalandırılmasına karar verilmiştir.” ifadelerine yer verildi.

  Sıradaki Haber: İyi haber geldi
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)