?Peygamber mesleği yapıyorsunuz?

04 Ekim 2013 / Cuma | İNANÇ |

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

1-7 Ekim tarihleri arasında kutlanan Cami ve Din Görevlileri Haftası kapsamında Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AK Parti İlçe Başkanı Bülent Temelli ile birlikte İnegöl Din Görevlileri Derneğini ziyaret etti. Ziyarette Başkan Aktaş: din görevlilerinin haftasını kutlayarak, baklava ikram etti.

 

“MÜSLÜMAN BİR COĞRAFYADA YAŞIYORUZ”

Ziyaret ile alakalı basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Alinur Aktaş: “Din görevlilerimiz, toplumu yönlendirme, yetiştirme ve eğitme adına büyük gayret içerisindeler. Biz Müslüman bir neslin evlatlarıyız. Müslüman bir coğrafyada yaşıyoruz. Osmanlının ilk şehidini verdiği, bir sürü evliyayı ve padişahı bağrında barındıran vilayetin merkezden sonra en büyük ilçesiyiz” dedi.

 

İMAMLIK VE HOCALIK UNVANI ÖNEMLİ

İnegöl’ün Allah vergisi güzelliklere sahip güzel bir coğrafyada bulunduğunu aktaran Aktaş: “Bizler bu güzel coğrafyanın bireyleriyiz. Biliyorum ki din görevlileri işini büyük bir gayretle 7 gün 24 saat yapıyor.  İmamlık ve hocalık unvanı insan emekli olsa da kolay kolay üzerinden gitmeyecek önemli bir unvan. Cenab-ı hak layıkıyla bu unvanı taşımayı cümlesine ve sizlere nasip etsin.  Çok iyi mühendisler, doktorlar ve yöneticiler yetiştirebiliriz ama biz insanların içine insan sevgisini ve gönlüne Allah korkusunu koymazsak, haram helal unsurunu zihinlerine yerleştirmezsek sonumuzu tahmin edemiyorum” diye konuştu.  

 

“CAMİLERİMİZ IŞIL IŞIL”

Öğretmenlik ve cami hocalığının halkın çocukluktan başlayıp yaşlılığa varana kadar eğitim sürecini tamamlayan iki görev olduğunu kaydeden AK Parti İlçe Başkanı Bülent Temelli: “Öğretmenlerimiz sadece gençlerimizi ve çocuklarımızı eğitirken, hocalarımız hem çocukluktan gençliğe hem de gençlikten yaşlılığa kadar her şeyleri öğretmekle görevli. Atalarımızın bulunduğu yerleşim yerlerinde camiler hep ön plana çıkmıştır. Camilerde son yıllarda bakım ve onarım çalışmaları var. İnegöl’de bu çalışmayı Belediye yapıyor. Belediye ve Başkanımızın gayretleri ile bugün camilerimizin iç ve dışı ışıl ışıl” ifadelerini kullandı. 

 

“DİN GÖREVLİLERİ PEYGAMBER MESLEĞİ YAPIYOR”

Bülent Temeli ayrıca Din görevlilerinin Peygamber mesleği yaptıkları sözlerine ekledi. İnegöl Din Görevlileri Derneği Başkanı Osman Çiçekfidan: ziyaretlerinden dolayı Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile AK Parti İlçe Başkanı Bülent Temelli’ye teşekkür etti. İlçe Müftüsü Bayram Canbey ise: Cami ve din Görevlileri Haftası münasebetiyle yapılan ziyaretten dolayı memnun olduklarını kaydetti.

 

‘CAMİ-KADIN VE AİLE’ TEMASI İŞLENİYOR

Müftü Canbey: Cami ve din Görevlileri Haftasının artık geleneksel haftalardan olduğunu söyledi. Canbey: Müftülük olarak Belediye’den güzel hizmetler aldıklarını aktararak, Alanyurtta Jandarma’nın çıktığı binanın kuran kursu için 10 yıllığına tahsis edildiğini açıkladı. Bayram Canbey: Bu hizmetlerin devam edeceğine inandıklarını ifade ederek: Camiler ve Din Görevlileri Haftasında ‘Cami-Kadın ve Aile’ temasının işleneceğini sözlerine ekledi.

 

 

.

  Sıradaki Haber: Camiler sadece erkekler için mi
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)