Özel öğrencilere ney dinletisi

04 Aralık 2019 / Çarşamba 18:47:22 | KÜLTÜR & SANAT |

3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle özel öğrenciler İnegöl Belediyesi Kültür Sanat ve Gençlik Merkezi bünyesinde ki ney kursunu ziyaret ettiler.

HAYATI KOLAYLAŞTIRMAMIZ GEREKİYOR
Halk Eğitim Merkezi öğretmenlerinden Yasemin Geylan ve beraberinde ki Ortopedik Engelliler El Sanatları Kursiyerleri, Spina Bifida Derneği’nin İnegöl Temsilciliği ile birlikte gerçekleşen ziyaret kapsamında öğrenciler İnegöl Belediyesi Kültür Sanat ve Gençlik Merkezi bünyesindeki ney kursuna katıldılar. Etkinliğe katılan öğrenci ve öğretmenler ney dinletisinin ardından memnuniyetlerini dile getirdiler.  
Engelli bireylere en büyük engelin sevgisizlik olduğunu dile getiren Belediye Başkanı Alper Taban: ” Hayatı kolaylaştırmamız gerekiyor. İnanç ve azimle üstesinden gelinemeyecek hiçbir engel yok. Şehrin içinde hayatlarımızı kolaylaştıracak, birbirimize sevgi ve anlayışla bakmamızı sağlayacak hissiyatı da arttırmaya ihtiyacımız var. Özel günler farkındalık oluşturmak içindir ancak bizlerin bu farkındalığı hayata geçirmemiz de gerekiyor. Bu yüzden vatandaşlarımızın da desteğini bekliyoruz” açıklamasında bulundu.

 

  Sıradaki Haber: “Ayak izi” sergisi
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)