Okullara kitap

06 Kasım 2020 / Cuma 14:02:46 | SİYASET |

Saadet Partisi Gençlik Kolları, düzenlediği ‘Mirasın kitap olsun’ kampanyasında toplanan kitapları kırsal mahallelerde bulunan okullara bağışladı.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

Yönetim kurulu üyeleriyle birlikte kitapları okullara teslim eden İlçe Gençlik Kolları Başkanı

Uğur Şen, “Kitapla yetişen nesiller başarı dolu ve iyi bir geleceğe doğru koşan insanoğlu olacaktır. Kendisini yetiştirmiş, okuyan fertlerin günlük sohbetleri bile farklıdır. Kitaplar yardımıyla kimi zaman uçan bir halıya biner, bilmediğimiz diyarlara seyahat ederiz; yeni arkadaşlıklar kurar, kimi zaman hüzünlerimizi kimi zaman neşemizi bu yeni arkadaşlarla paylaşır, asla tanımadığımız evlere konuk oluruz. Tarihin sayfalarında koşar adım dolaşır; destanlara, trajedilere tanıklık ederiz. Geçmişin elem verici vakalarını değiştirmeye gücümüz yetmese de geleceğimizi kitaplardan edindiğimiz tecrübelerle inşa ederiz.”

 

“Şimdi, eğer yaradılış nedenini bilmek, üç boyutlu dünyanın dördüncü boyutunu görmek, madde âleminden sıyrılıp içsel âleme ulaşmak; iyiliği, güzelliği, doğruluğu keşfetmek istiyorsan okumalısın. Karanlığın ürkütücülüğünden, ayazından kurtulup aydınlığın içini serinleten sahillerinde yürümek istiyorsan okumalısın. Saadet Partisi İlçe Gençlik Kolları mensupları olarak, İnegöl’ümüzün kırsal mahallelerinde İlköğretim okullarımıza bağışlanmak üzere ‘Mirasın kitap olsun’ kampanyası başlattık.”

 

OKULLARIN İHTİYAÇLARI OLDUKÇA FAZLA!

“Kampanyamızı ‘Bir çocuk, bir kitap, bir kitap, bin hayal’ düsturuyla bu inanç ve azimle, ilçe halkımızın ve teşkilat mensuplarımızın destekleriyle 500 adete yakın kitabın bağışlanmasıyla sonlandırdık. Kampanyamıza destek olan herkese canı gönülden teşekkür ediyorum. Bağışlanan kitapları Çeltikçi ve Deydinler İlköğretim Okullarına teslimatını gerçekleştirdik. Yapmış olduğumuz ziyaretlerde gördüğümüz kadarıyla okullarımızın ihtiyaçları oldukça fazla! Okullarımızın ihtiyaçlarının karşılanması noktasında bu tarz kampanyaların süreklilik arz etmesi oldukça önemli.” diye konuştu.

 

 

 

 

  Sıradaki Haber: Belediye şirketleri denetlensin
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)