Öğrencilerin işleri hazır

15 Temmuz 2021 / Perşembe 18:42:35 | EĞİTİM |

Ülkemizin mesleki eğitiminde önemli bir yer tutan Hacı Sevim Yıldız Mesleki Eğitim Külliyesini geliştirmek ve güzelleştirmek amacı ile kurulan derneğin 1. olağan genel kurulu yapıldı.

gencgazete.net'e Google'da abone olun Google News

Kurulda derneğin faaliyetleri hakkında bilgilendirme yapan Dernek Başkanı Özcan Ayhan, “Büyük bir sanayi şehri olan ilçemizin mesleki eğitimden yetişecek kalifiye elemanlara ihtiyacı gün geçtikçe artıyor. Bizler Mesleki Eğitim Külliyesini cazibe merkezi haline getirmeyi amaçlıyoruz. Okullarımıza gün geçtikçe rağbet artıyor. Gençler için daha yaşanabilir bir alan oluşturarak okullarımıza olan ilgiyi arttırmak istiyoruz. Okullarımızın donanımı çağın gereksinimleri üzerinde.Yine okullarımızın güvenliği standart üstü, külliyeye yabancı giremiyor. En önemlisi de okullarımızdan mezun olan öğrenciler ciddi maaşlar ile işe başlıyorlar. Mezun öğrencilerimizin tamamı okulları bitmeden istihdam ediliyor. Külliyemizde aranan elemanlar yetişmeye devam edecek. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ali Doğru önderliğinde başlayan Mesleki Eğitim atılımına oda ve sektör temsilcileri olarak sonuna kadar destek veriyoruz” dedi.

 

OLUMSUZ ALGI YIKILDI

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Doğru da “.Külliye ile ilgili oluşmuş olan olumsuz algıyı çok şükür yıktık. Okullarımıza rağbet gün geçtikçe artıyor. Biz mesleki eğitimin İnegöl için büyük önem arz ettiğinin farkındayız ve planlamalarımızı bu çerçevede yapıyoruz. Külliyeyi cazibe merkezi haline getirmek için ciddi emek harcıyoruz. Külliyemizde diğer ilçelerden gelen öğrencileri barındıracak pansiyonlarımız ve gücümüz var. Komşu ilçelerimizdeki öğrencilerimizi de okullarımıza bekliyoruz.” dedi.

  Sıradaki Haber: Sayıların tefsirini yazdı
Bu habere yorum yapın
Bu yorumu onaylıyor musun?
Tüm Yorumları Göster (0)